Zamknij

"Spider-Man: No Way Home" sprawi, że Tom Holland będzie zarabiał niebotyczne kwoty

29.12.2021 08:08

Film Marvela "Spider-Man: No Way Home" przyczyni się do ogromnych zarobków Toma Hollanda. Według analiz młody aktor będzie mógł negocjować 8-cyfrowe stawki.

Tom Holland
fot. Lee Sang-ho/Xinhua News/East News

"Spider-Man: No Way Home" odniósł ogromny sukces komercyjny. Według analiz oznacza to, że odtwórca głównej roli - Tom Holland, może trafić do grupy aktorów, których gaża wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu milionów dolarów.

"Spider-Man: No Way Home" znacznie zwiększy gaże Toma Hollanda?

Mimo że od niemal dwóch lat trwa pandemia koronawirusa i branża filmowa cieszy się, kiedy zarobki filmu przekroczą kwoty kilkukrotnie mniejsze niż przed erą COVID-19, film "Spider-Man: No Way Home" pobił kasowy rekord, przekraczają w globalnym box office próg miliarda dolarów.

Jak podaje Variety, sukces finansowy trzeciej części przygód Spider-Mana, stworzonej przez Marvel Studios i Sony Pictures sprawi, że wysokość zarobków Hollanda może wzrosnąć znacznie powyżej kwot, które dotychczas zarabiał zarówno w filmach niezależnych, jak i wysokobudżetowych. Dotąd 25-letni gwiazdor zgarniał od 5 do 10 milionów dolarów za główną rolę w filmie. Według analiz jego pensja ma teraz wzrosnąć do liczb ośmiocyfrowych.

Nazwisko Hollanda w ciągu kilku minionych lat stało się niezwykle atrakcyjnym czynnikiem dla twórców filmowych. Do tego stopnia, że są oni w stanie obniżyć koszt innych wydatków, by mieć pewność, że młody aktor dołączy do obsady. Dziennikarze Variety słusznie zauważyli, że nawet, że najpopularniejsi gwiazdorzy Hollywood znajdują się w przedziale wiekowym 40-70 lat, co oznacza, że Holland idealnie pasuje jako czołowy aktor nowej generacji ról pierwszoplanowych. Wygląda więc na to, że Marvel wykuł kolejną wielką gwiazdę kina.

"Spider-Man: No Way Home" - o czym jest nowy film Marvela?

Produkcja "Spider-Man: No Way Home" rozpoczyna się w miejscu, w którym skończył się film "Spider-Man: Far From Home". Cały świat wie, że Peter Parker jest tak naprawdę Spider-Manem, co bardzo negatywnie odbija się na życiu głównego bohatera oraz dwójki jego przyjaciół - MJ i Neda. Zdesperowany postanawia naprawić sytuację, udając się do Doktora Strange'a. Zaklęcie rzucone przez maga zostaje jednak zepsute, co sprowadza na Petera o wiele gorsze kłopoty.

Reżyserem filmu "Spider-Man: Far From Home" jest John Watts. W rolach głównych wystąpili Tom Holland, Alfred Molina, Jamie Foxx, Willem Dafoe, Zendaya, Benedict Cumberbatch, Jacob Batalon, Marisa Tomei, Tony Revolori, J.B. Smoove, Jon Favreau, Rhys Ifans, Thomas Haden Church, Andrew Garfield oraz Tobey Maguire.

loader

RadioZET.pl/Variety