Zamknij

"Spider-Man 3": czy Andrew Garfield wystąpi w nadchodzącym filmie Marvela?

05.05.2021 08:48

Czy Andrew Garfield zagra jednego z tytułowych herosów w filmie "Spider-Man: No Way Home"? Aktor po raz kolejny odniósł się do sensacyjnych plotek.

THE AMAZING SPIDER-MAN 2 - Andrew Garfield - kadr z filmu Marvela
fot. FaceToFace/REPORTER/East News

Film "Spider-Man: No Way Home" to jedna z największych zagadek kinowego uniwersum Marvela. Fani tytułowego bohatera zastanawiają się, czy plotki na temat produkcji się sprawdzą i rzeczywiście zobaczymy na ekranie trzech odtwórców Pajączka jednocześnie. Jeden z aktorów wcielających się w Spider-Mana skomentował te doniesienia.

"Spider-Man: No Way Home" - Andrew Garfield w obsadzie filmu Marvela?

Pierwszą adaptacją przygód Spider-Mana była trylogia w reżyserii Sama Raimiego z Tobeyem Maguire'em w roli głównej. Kilka lat po zakończeniu serii powstał remake, a w tytułową postać wcielił się Andrew Garfield. Angaż Alfreda Moliny i Jamiego Foxxa (obaj grali antagonistów w poprzednich seriach przygód Spider-Mana) w trzeciej części produkcji rozgrywającej się w MCU sprawił, że wielu fanów uznało, iż w  "Spider-Man: No Way Home" zobaczymy trzech Spider-Manów, a film będzie luźną adaptacją komiksu Marvela "Spider-Verse".

Z Marvel Studios nigdy do końca nie wiadomo, tym bardziej, że tego typu plotki działają na korzyść twórców filmu. Co prawda zarówno Maguire jak i Garfield dementowali, że pojawią się w "Spider-Man: No Way Home", ale fani mają nadzieję, że to chwyt marketingowy. Ostatnio drugi z aktorów był gościem podcastu Happy Sad Confused prowadzonego przez Josha Horowitza.

Garfield został zapytany o udział w filmie "Spider-Man: No Way Home". Horowitz nie wiedział jak zadać pytanie, żeby nie zepsuć ewentualnej niespodzianki fanom Marvela.

Tu nie ma co zepsuć, mordo. Muszę to szybko zakończyć. Nie ma co zepsuć. (...) Czuję się, jakbym grał w je***ą grę "Wilkołaki" albo "Mafię" i ciągle powtarzam: "Nie jestem wilkołakiem. Przysięgam, nie jestem wilkołakiem". A wszyscy i tak odpowiadają: "Jesteś wilkołakiem. Jesteś pie***lonym wilkołkakiem".

Chociaż z powyższej wypowiedzi wynika, że Garfield nie zagra w filmie "Spider-Man: No Way Home", aktor nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi, jakiej domagał się Horowitz. Zakończył temat, oznajmiając, że "nikt do niego w tej sprawie nie zadzwonił".

Chociaż gwiazdor zdementował plotki mówiące, że zagra Spider-Mana, nie obalił teorii o występie w trzeciej części filmu z Tomem Hollandem w roli pajęczego bohatera. Niewykluczone więc, że Garfield i Maguire rzeczywiście wystąpią w nadchodzącej produkcji MCU, ale w zupełnie innych rolach. Zresztą w filmie "Spider-Man: Far From Home" twórcy umiejętnie manipulowali widzami, by fani nie wiedzieli, co wydarzy się na ekranie.

"Spider-Man: No Way Home" - kiedy premiera?

Czy Garfield i Maguire rzeczywiście pojawią się w obsadzie? Przekonamy się za kilka miesięcy. W "Spider-Man: No Way Home" wystąpią nie tylko Holland, ale również Zendaya, Jacob Batalon, Benedict Cumberbatch, Aflred Molina oraz Jamie Foxx. Film, który początkowo miał trafić do kin latem tego roku, finalnie zagości na dużym ekranie 17 grudnia 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

RadioZET.pl/CBR/Twitter