Zamknij

Syn Willa Smitha będzie nowym Spider-Manem? Młody aktor prowadzi rozmowy z Marvelem?

20.01.2022 14:36

Czy Jaden Smith wystąpi w filmach Marvela jako nowy Spider-Man? Według najnowszych plotek aktor ma się wcielić w Milesa Moralesa - czarnoskórego pajęczego herosa. 

Jaden Smith
fot. Invision/Invision/East News

Czy niebawem zobaczymy aktorskie wcielenie Milesa Moralesa - Spider-Mana ze świata Ultimate? Ostatni post w mediach społecznościowych Jadena Smitha sprawił, że fani Marvela są o tym przekonani.

Jaden Smith jako nowy Spider-Man w filmach Marvela?

O tym, że Miles Morales pojawi się w MCU fani przekonani są od lat. Na razie oficjalnie nie potwierdzono, że rzeczywiście tak się stanie, ale co jakiś czas pojawiają się przesłanki, które dolewają oliwy do ognia.

Na Twitterze Jadena Smitha - młodego, aktora, który poszedł w ślady ojca - Willa Smitha, nie tylko w dziedzinie filmu, ale również muzyki, pojawił się post, który stał się przyczynkiem do dyskusji na temat ewentualnej produkcji z udziałem Milesa Moralesa.

Postaram się przylecieć, tam gdzie jesteś.

W poście widzimy Smitha w masce pierwszego filmowego Spider-Mana, w którego wcielił się Tobey Maguire. Oczywiście zdjęcie wcale nie nie musi mieć związku z rzekomymi rozmowami młodego gwiazdora z przedstawicielami Marvel Studios, ale fani wiedzą swoje.

Marvel odbył rozmowę z Jadenem Smithem - nic dodać nić ująć.

Tego typu rewelacje nie zostały potwierdzone ani przez samych zainteresowanych, ani żadne doniesienia medialne. Nie zmienia to faktu, że zapewne prędzej czy później zobaczymy aktorską wersję Milesa Moralesa. Film "Spider-Man: No Way Home" potwierdził istnienie alternatywnych wersji pajęczych herosów z innych wymiarów, więc debiut czarnoskórego bohatera jest zapewne kwestią czasu.

Miles Morales - kim jest drugi Spider-Man?

Szerszemu gronu widzów Miles Morales może być znany z filmu animowanego z 2018 roku "Spider-Man Uniwersum". Bohater zadebiutował w 2011 roku w komiksach Marvela rozgrywających się w alternatywnym świecie Ultimate, który został zbudowany od początku, bazując jednak na wielu kultowych motywach z klasycznych komiksów Domu Pomysłów. Kiedy Peter Parker ze świata Ultimate zginął, jego miejsce zajął Miles Morales - dysponujący pajęczymi zdolnościami nastolatek.

Miles stał się tak popularny, że wkrótce na stałe przeniknął do kanonicznego świata komiksowego, jako jedna z nielicznych postaci z uniwersum Ultimate pozostawiona przy życiu. Obecnie pełni rolę drugiego Spider-Mana i funkcjonuje jednocześnie z Peterem Parkerem.

W filmach Marvel Studios co najmniej dwukrotnie pojawiła się zapowiedź Milesa Moralesa. W "Spider-Man: Homecoming" Donald Glover wcielił się w drobnego przestępcę o imieniu Aaron Davies, wspominającym o swoim bratanku. W komiksach Davies był złodziejem znanym jako Prowler i wujkiem Milesa Moralesa. W "Spider-Man: No Way Home" Electro stwierdza natomiast, że wiele poszlak wskazywało, że Spidey jest czarnoskóry. Jako puenta pada zdanie odebrane przez wielu fanów jako zapowiedź aktorskiego debiutu Milesa - gdzieś tam musi istnieć czarnoskóry Spidey.

Czy jednak Miles pojawi się w MCU? Zastąpi Petera Parkera, w którego wciela się Tom Holland? Będzie walczył ze złem u jego boku? A może zadebiutuje w aktorskiej wersji w kinowym uniwersum Spider-Mana tworzonym przez Sony Pictures? O tym przekonamy się zapewne za jakiś czas.

RadioZET.pl/Twitter

loader