"Spider-Man: No Way Home" - czy w nowym filmie Marvela są sceny po napisach?

20.12.2021 13:49

W filmie Marvela "Spider-Man: No Way Home" pojawiają się jak zwykle sceny po napisach. Ile ich jest i co się w nich znajduje?

Spider-Man: No Way Home - Tom Holland, Benedict Cumberbatch - plakat filmu Marvela
fot. Everett Collection/East News

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Czy w produkcji Marvela pod tytułem "Spider-Man: No Way Home" pojawiły się sceny po napisach? Czy warto zostać w kinie do końca listy płac?

"Spider-Man: No Way Home": czy w nowym filmie Marvela są sceny po napisach?

Każdy prawdziwy fan filmów Marvela doskonale wie, że powyższe pytania należą do kategorii retorycznych. Dla jasności informujemy jednak lojalnie, że ostatnia scena "Spider-Man: No Way Home" to nie jedyny materiał, który twórcy chcieli pokazać swoim widzom. W produkcji są aż dwie sceny po napisach. Jedna pojawia się w połowie listy płac, a druga na samym końcu.

"Spider-Man: No Way Home": pierwsza scena po napisach - opis

Po obejrzeniu pięknie wykonanych animacji nawiązujących do bazgrołów ze szkolnych zeszytów, przewijających się przez całą serię nowego "Spider-Mana", naszym oczom ukażą się tradycyjne napisy na czarnym tle. Zanim jednak do tego dojdzie, na ekranie zagości pierwsza scena po napisach. Nie powinna być ona zaskoczeniem, ponieważ odnosi się do sceny po napisach z filmu "Venom 2: Carnage". Widzimy w niej, że Eddie Brock (Tom Hardy), a co za tym idzie jego symbiotyczny przyjaciel Venom, rzeczywiście trafili do świata znanego z uniwersum MCU.

Podpity Eddie siedzi w barze na tropikalnej wyspie, na której zaszył się pod koniec "Venom 2: Carnage", ale jest to jej wydanie ze świata Marvel Studios. Skonfundowany bohater po raz kolejny przepytuje barmana z hotelowego baru, w którego wcielił się Cristo Fernández, o szczegóły dotyczące superbohaterów. Nie dowierzając, pyta o członków Avengers oraz wydarzenie jakim było pstryknięcie Thanosa.

Wraz z Venomem postanawia udać się na poszukiwanie Spider-Mana. Zanim to jednak robi, dosięga go drugie zaklęcie  Doktora Strange'a, które odsyła go z powrotem do domu - kinowego uniwersum Sony Pictures. Nieświadomy Brock zostawia jednak po sobie pamiątkę - fragment Symbiota, co z kolei może sugerować fabułę czwartej części "Spider-Mana". Najprawdopodobniej w MCU pojawi się alternatywna wersja Venoma, która zwiąże się z Peterem Parkerem.

"Spider-Man: No Way Home": druga scena po napisach - opis

Po zakończeniu napisów ekran wypełni kolejna zapowiedź. Druga scena jest w zasadzie pierwszym zwiastunem nadchodzącej produkcji MCU - "Doctor Strange in the Multiverse of Madness", czyli sequela solowych przygód maga Marvela. Okazuje się, że fabuła będzie inna, niż przewidywali fani. Strange (Benedict Cumberbatch) zwróci się do Scarlet Witch (Elizabeth Olsen), by pomogła mu okiełznać komplikacje związane z multiwersum, które mag prawdopodobnie naruszył w filmie "Spider-Man: No Way Home".

W trailerze pojawia się też Mordo (Chiwetel Ejiofor) oraz America Chavez (Xochitl Gomez) - nowa superbohaterka, która w komiksach posiada moc przechodzenia przez alternatywne wymiary. W zwiastunie możemy dostrzec istotę zwaną Shuma-Gorath, której obecność przewidywano wiele miesięcy wcześniej, ale prawdziwym zagrożeniem prawdopodobnie będzie alternatywna wersja Doktora Strange'a, niewykluczona, że ta, pochodząca z serialu animowanego Marvela "What If...?". Trudno powiedzieć, czy Mordo powróci jako sprzymierzeniec, czy raczej przeciwnik. Jedno jest pewne - produkcja, która trafi do kin 6 maja 2022 roku, będzie obfitować w iście magiczny, psychodeliczny klimat.

"Spider-Man: No Way Home" - o czym jest nowy film Marvela?

Produkcja "Spider-Man: No Way Home" rozpoczyna się w miejscu, w którym skończył się film "Spider-Man: Far From Home". Cały świat wie, że Peter Parker jest tak naprawdę Spider-Manem, co bardzo negatywnie odbija się na życiu głównego bohatera oraz dwójki jego przyjaciół - MJ i Neda. Zdesperowany postanawia naprawić sytuację, udając się do Doktora Strange'a. Zaklęcie rzucone przez maga zostaje jednak zepsute, co sprowadza na Petera o wiele gorsze kłopoty.

Reżyserem filmu "Spider-Man: Far From Home" jest John Watts. W rolach głównych wystąpili Tom Holland, Alfred Molina, Jamie Foxx, Willem Dafoe, Zendaya, Benedict Cumberbatch, Jacob Batalon, Marisa Tomei, Tony Revolori, J.B. Smoove, Jon Favreau, Rhys Ifans, Thomas Haden Church, Andrew Garfield oraz Tobey Maguire.

loader

RadioZET.pl