Zamknij

"Spider-Man 4": szef Marvel Studios zapowiedział kolejną część serii. Kiedy premiera?

20.12.2021 13:13

Czy Spider-Man powróci w kolejnym solowym filmie Marvela? Kevin Feige potwierdził, że w przyszłości Tom Holland po raz kolejny założy ikoniczną maskę.

Spider-Man: No Way Home - Tom Holland - kadr z filmu Marvela
fot. Everett Collection/East News

Tego można się było spodziewać. "Spider-Man: No Way Home" nie będzie ostatnim filmem Marvela z Tomem Hollandem w roli pajęczego herosa. Kiedy możemy spodziewać się czwartej części serii?

"Spider-Man 4": powstanie kolejna część filmu Marvela

17 grudnia 2021 roku odbyła się długo wyczekiwana premiera filmu "Spider-Man: No Way Home". Wokół produkcji narosło wiele fanowskich teorii, co sprawiło, że miłośnicy Petera Parkera szturmem ruszyli na kina, powodując tym samym, że produkcja odniosła kasowy sukces.

Nic więc dziwnego, że w planach Marvel Studios jest już kolejna odsłona przygód Spider-Mana. Jak podaje Deadline, szef wytwórni odpowiadającej za filmy MCU - Kevin Feige, w rozmowie z The New York Times, zapowiedział czwartą część przygód pajęczego herosa.

Amy [Pascal - współproducentka serii - przyp. red.], ja, Disney i Sony rozmawiamy o tym. W taki sposób zaczynamy aktywnie rozwijać tę historię, co mówię tylko wprost, ponieważ nie chcę, aby fani przechodzili przez jakąkolwiek traumę separacyjną, taką jak podczas tego, co wydarzyło się po "Far From Home". Tym razem to się nie stanie.

Feige odniósł się oczywiście do głośnej afery z 2019 roku, kiedy tuż po premierze filmu "Spider-Man: Far From Home" pojawiła się informacja o zerwaniu współpracy z Sony Pictures - wytwórni do której należą prawa adaptacji przygód komiksowego herosa z Marvel Studios. Fani nie byli zadowoleni z obrotu spraw i chęci przeniesienia Spider-Mana ze świata MCU do kinowego uniwersum rozpoczętego filmem "Venom". Na szczęście obie strony się dogadały i światło dzienne ujrzał film "No Way Home", a w przyszłości zobaczymy kolejne przygody Spider-Mana wchodzącego w interakcje z innymi herosami Marvela.

Amy Pascal zapowiedziała, że komiksowa baza Spider-Mana i wydarzenia z "No Way Home" dają wiele możliwości poprowadzenia pajęczego bohatera w przyszłości.

Pod koniec filmu, który właśnie nakręciliśmy, widzimy, jak Spider-Man podejmuje doniosłą decyzję, której nigdy wcześniej nie widzieliście. To poświęcenie. A to daje nam dużo pracy nad kolejnym filmem.

Fani powinni więc odetchnąć z ulgą i uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na czwartą część przygód Spider-Mana. Na razie nie wiadomo, kiedy produkcja może trafić do kin. Poczekamy na nią zapewne kilka lat.

"Spider-Man: No Way Home" - o czym jest nowy film Marvela?

Produkcja "Spider-Man: No Way Home" rozpoczyna się w miejscu, w którym skończył się film "Spider-Man: Far From Home". Cały świat wie, że Peter Parker jest tak naprawdę Spider-Manem, co bardzo negatywnie odbija się na życiu głównego bohatera oraz dwójki jego przyjaciół - MJ i Neda. Zdesperowany postanawia naprawić sytuację, udając się do Doktora Strange'a. Zaklęcie rzucone przez maga zostaje jednak zepsute, co sprowadza na Petera o wiele gorsze kłopoty.

Reżyserem filmu "Spider-Man: Far From Home" jest John Watts. W rolach głównych wystąpili Tom Holland, Alfred Molina, Jamie Foxx, Willem Dafoe, Zendaya, Benedict Cumberbatch, Jacob Batalon, Marisa Tomei, Tony Revolori, J.B. Smoove, Jon Favreau, Rhys Ifans, Thomas Haden Church, Andrew Garfield oraz Tobey Maguire.

loader

RadioZET.pl/Deadline/The New York Times