Zamknij

Jak film "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej poradził sobie w Wenecji?

08.09.2020 13:49
Małgorzata Szumowska i Michał Englert
fot. Laurent Laurent/SIPA/East News

Film "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej miał premierę na festiwalu filmowym w Wenecji. Jakie są pierwsze opinie po seansie i kiedy produkcja trafi do polskich kin?

"Śniegu już nigdy nie będzie", czyli najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, który powstał we współpracy z Michałem Englertem, zadebiutował w Wenecji. Pojawiły się już pierwsze opinie krytyków. Jak polski film wypadł na prestiżowym festiwalu?

Zobacz także: "Fantastyczne zwierzęta 3" z bohaterami "Harry'ego Pottera". Kogo zobaczymy? 

"Śniegu już nigdy nie będzie": film Szumowskiej w Wenecji. Jakie są opinie?

Trwa 77. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji, gdzie miała miejsce uroczysta premiera nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej, przy którym współpracowała z Michałem Englertem. Na czerwonym dywanie mogliśmy zobaczyć gwiazdy związane z produkcją, m.in. Aleca Utgoffa, Maję Ostaszewską czy Weronikę Rosati.

Film "Śniegu już nigdy nie będzie" być może powalczy o prestiżowego Oscara w 2021 roku. Jakie są już wstępne opinie krytyków? Jak podaje Vogue Polska - zostali oni podzieleni. Część z nich zachwyca się opowieścią, grą aktorską i pomysłem polskiego duetu reżyserskiego. Inni mają jeden zarzut - uważają, że część wątków została niepotrzebnie rozproszona. 

Natomiast - jak podaje Onet - Guy Lodge z "Varienty" uważa, że polska reżyserka wznosi się na wyżyny swoich umiejętności. Dziennikarka "The Hollywood Reporter" chwaliła "przyjemną dla oka stronę techniczną".

Przypominamy, że film "Śniegu już nigdy nie będzie" przedstawia historię masażysty, który pracuje na elitarnym osiedlu. Mężczyzna szybko zyskuje zaufanie lokalnej społeczności i staje się powiernikiem ich sekretów.

"Śniegu już nigdy nie będzie": kiedy premiera w kinach?

Film "Śniegu już nigdy nie będzie" pojawi się w polskich kinach najprawdopodobniej późną jesienią 2020 roku, jednak dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Zobacz także: Polscy aktorzy i twórcy nagrodzeni Oscarem - zobacz, kto zdobył złotą statuetkę 

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/vogue.pl