Zamknij

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni": usunięta scena z filmu Marvela [WIDEO]

15.11.2021 14:16

Marvel zaprezentował jedną z usuniętych scen z filmu "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni". Co znajduje się we fragmencie, który nie trafił do kinowej wersji?

Meng'er Zhang, Simu Liu, Awkwafina
fot. Album Online/East News

Film "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" trafił już na płyty Blu-ray i DVD. Z tej okazji w sieci pojawiła się jedna z usuniętych scen. Pokazuje alternatywne losy jednego z bohaterów produkcji Marvela.

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni": zobacz usuniętą scenę z filmu Marvela

Produkcja zadebiutowała w kinach we wrześniu 2021 roku i była drugim filmem Marvela wypuszczonym w okresie pandemii koronawirusa. Tytuł odniósł sukces - nie tylko kasowy, bo oprócz wysokich wyników finansowych, doczekał się też bardzo dużej ilości pozytywnych recenzji ze strony krytyków i zwyczajnych widzów.

Produkcja MCU chwalona za rozmach, powiew świeżości i otwarcie nowego rozdziału w kinowym uniwersum Marvela, doczekała się premiery domowego wydania. Wersja filmu wyposażona tradycyjnie w dodatki jest już dostępna dla zbieraczy płyt Blu-ray i DVD. Z tej okazji w sieci pojawił się jeden z nich - usunięta scena, w której główną rolę grają Katy (Awkwafina) i Razor Fist (Florian Munteanu).

Trwający około półtorej minuty niewykorzystany fragment "Shang-Chi" został zatytułowany "Pep Talk", czyli przemowa motywacyjna. Akcja dzieje się podczas bitwy w krainie Ta Lo, z której pochodzi matka tytułowego bohatera. Zdemotywowana Katy rozmawia z Razor Fistem, który przekonuje ją, że jest w stanie stawić czoła demonicznemu zagrożeniu. Według najemnika, wątpiąca w siebie dziewczyna jeździ i strzela lepiej niż niejeden mężczyzna, którego spotkał Razor Fist. Po wygłoszeniu przemowy bohater rzuca się w wir bitwy, by zdobyć łuk Katy. Udaje mu się to, ale niestety ponosi śmierć - jego dusza zostaje wessana przez jednego z demonów.

W kinowej wersji filmu Razor Fist przeżywa spotkanie z mrocznymi siłami istoty znanej jako Dweller-in-Darkness. W oryginalnym zamyśle postać miała jednak ponieść śmierć, by stać się inspiracją dla podważającej własną wartość Katy. Finalnie zdecydowano się jednak zrezygnować z tego pomysłu, dzięki czemu jednoręki siłacz będzie miał okazję powrócić w kolejnych produkcjach Marvela. 

Warto jednak zwrócić uwagę, że scena jest niekompletna - brakuje muzyki oraz większości efektów specjalnych. Dzięki temu możemy zajrzeć za kulisy powstawania megaprodukcji i uzmysłowić sobie, jak wygląda praca na planie superbohaterskich filmów Marvela.

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni": kiedy premiera na Blu-ray i DVD w Polsce?

Na razie nie wiadomo, kiedy film Destina Crettona trafi w wydaniu domowym do Polski. Rodzimi miłośnicy Marvela muszą uzbroić się w cierpliwość. Mieszkańcy wielu zachodnich państw świata mogą nie tylko oglądać film "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" na nośnikach fizycznych, ale również za pośrednictwem platformy Disney+. Produkcja jest dostępna w serwisie w ramach abonamentu od 12 listopada 2021 roku. Niestety Disney+ nadal nie jest aktywny w Polsce.

loader

RadioZET.pl/IGN/Marvel Studios