Zamknij

Gwiazdor Marvela powstrzymany przed kradzieżą. Chciał przywłaszczyć sobie własność studia

Sergiusz Kurczuk
12.01.2022 10:25

Gwiazdor filmu Marvela "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" wyznał, że ochroniarze pilnowali, by nie ukradł elementu kostiumu bohatera, w którego się wcielał.

Simu Liu
fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Simu Liu, który zagrał tytułowego bohatera w filmie "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni", zdradził, że marzył, by przywłaszczyć sobie po zdjęciach jeden z elementów stroju swojej postaci. Szefowie Marvel Studios jednak się nie zgodzili i wspomniana część garderoby... była pilnowana przez ochroniarzy.

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni": Simu Liu chciał ukraść kostium bohatera Marvela?

We wrześniu 2021 roku zadebiutował film "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni". Oparta na mało znanych komiksach Marvela opowieść, okazała się wielkim sukcesem, poszerzającym uniwersum. Chodzi nie tylko o elementy świata przedstawionego, ale również o ukazanie w końcu pierwszego azjatyckiego superbohatera w historii MCU.

W ciągu tych kilku miesięcy mało znany kanadyjski aktor Simu Liu zyskał status gwiazdy. Wygląda jednak na to, że woda sodowa nie uderzyła mu do głowy. W rozmowie z portalem Complex przyznał bowiem, że miał chrapkę na buty, które nosiła jego postać. Shang-Chi miał bowiem na nogach parę Air Jordanów, a dokładnie model Air Jordan IV "Georgetown", który nie należy do najtańszego obuwia. Ich cena dochodzi nawet do 10 tysięcy dolarów.

Są bardzo rzadkie. Tak, błagałem produkcję, aby pozwoliła mi zatrzymać buty po zdjęciach. Odpowiedzieli: "Nie ma cholernej mowy". W zasadzie wynajęli ochronę, która obserwowała, jak zakładam buty i wracam z nimi do przyczepy. To było, jakby mi powiedzieli: "Nie waż się tego zabrać". Ale tak, uważam, że są świetne. Chciałbym, żeby miały trochę więcej czasu na ekranie. Mam nadzieję, że Shaun będzie reprezentantem wszystkich sneakerheadów. Mam nadzieję, że zobaczymy to nie tylko w jego kostiumie, ale również w stroju, który nosi na co dzień.

Wygląda więc na to, że Shang-Chi jest nie tylko reprezentantem postaci azjatyckich, ale również kolekcjonerów obuwia sportowego. Chociaż sam kostium herosa może wydawać się mało interesujący, kostiumografowie, którzy zaprojektowali strój, w rzeczywistości włożyli w projekt duże znaczenie symboliczne.

Shaun jest postacią, która łączy trzy światy - magiczny wymiar, z którego pochodziła jego matka (zbroja wykonana ze smoczej łuski), azjatycką fortecę jego ojca (spodnie, a później również tytułowe Pierścienie) oraz Amerykę, gdzie ukrywał się po ucieczce z domu (wcześniej wspomniane buty). Wygląd Shang-Chi wpisuje się więc w charakter postaci i nawiązuje do fabuły filmu.

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni": kiedy polska premiera Blu-ray i DVD?

Produkcja Marvela reżyserowana przez Destina Daniela Crettona trafi w edycji domowej na polski rynek 26 stycznia 2022 roku. Oprócz Simu Liu w filmie "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" wystąpili Awkwafina, Meng’er Zhang, Fala Chen, Florian Munteanu, Benedict Wong, Michelle Yeoh, Ben Kingsley i Tony Leung. Premiera kinowa odbyła się 3 września 2021 roku.

loader

RadioZET.pl/Complex