Zamknij

"Shang-Chi 2": wiemy kto wyreżyseruje drugą część filmu Marvela

07.12.2021 11:13

Marvel oficjalnie ogłosił reżysera drugiej części filmu "Shang-Chi". Filmowiec zajmie się też jednym z nadchodzących seriali stworzonych dla Disney+.

Shang-Chi i Legenda Dziesięciu Pierścieni - Simu Liu - kadr z filmu Marvela
fot. Album Online/East News

Film "Shang-Chi i Legenda Dziesięciu Pierścieni" okazał się jednym z większych hitów Marvela w 2021 roku. Nic więc dziwnego, że powstanie druga część przygód azjatyckiego superbohatera. Kto wyreżyseruje nadchodzący film?

"Shang-Chi 2": kto będzie reżyserem filmu Marvela?

Przeniesienie przygód Shang-Chi na duży ekran z jednej strony było dość ryzykownym zagraniem Marvel Studios, bo heros jest raczej postacią epizodyczną w komiksach Marvela i nie cieszy się takim uznaniem jak Spider-Man, X-Men, czy Avengers; z drugiej natomiast częściowy sukces był do przewidzenia, ponieważ w MCU brakowało głównych bohaterach reprezentujących osoby pochodzenia azjatyckiego. Film "Shang-Chi i Legenda Dziesięciu Pierścieni" odniósł jednak sukces i obecnie fani czekają na powrót herosa w kolejnych produkcjach.

O tym, że "Shang-Chi" doczeka się kontynuacji, wiadomo było od dawna. Jak podaje Deadline, szef Marvel Studios oficjalnie potwierdził, że Destin Daniel Cretton powróci na stanowisko reżysera w sequelu filmu. Filmowiec podpisał wieloletni kontrakt z Marvelem i Onyx Collective.

Tara Duncan - prezeska Freeform & Onyx Collective, skomentowała przyszłą współpracę z Crettonem.

Destin jest niesamowitym twórcą historii z nienagannym gustem w zakresie materiałów. W miarę poszerzania naszego składu, wyjątkowy głos Destina pomoże nam wprowadzić ekscytującą listę treści dla naszej globalnej publiczności.

Głos w sprawie zabrał również Kevin Feige - prezes Marvel Studios i osoba odpowiedzialna za kształt MCU. Przy okazji zdradził, że Cretton będzie odpowiedzialny za inne przedsięwzięcia poza serią "Shang-Chi".

Destin jest niesamowitym współpracownikiem, który wniósł wyjątkową perspektywę i umiejętności do "Shang-Chi i Legendy Dziesięciu Pierścieni. Ma wiele intrygujących pomysłów na historie, które można ożywić dzięki Disney+, więc cieszymy się, że możemy rozszerzyć z nim naszą współpracę i nie możemy się doczekać, żeby z tym ruszyć.

Oznacza to, że twórca pierwszej części "Shang-Chi" nie tylko wyreżyseruje kolejne przygody herosa, ale również zajmie się kolejnymi serialami Marvela, które trafią na platformę Disney+. Niewykluczone, że w produkcjach odcinkowych będziemy śledzić wątki poboczne, zapoczątkowane w filmie, między innymi postać Xialing - siostry Shang-Chi, która pod koniec filmu przejęła tytułową organizację ich ojca.

Istnieje też szansa, że z czasem zobaczymy serialową odsłonę grupy Agents of Atlas znanych z komiksów Marvela, której Shang-Chi był ważnym członkiem. Niewykluczone również, że Cretton odpowie za adaptację przygód innych azjatyckich superbohaterów Marvela, takich jak Amadeus Cho.

"Shang-Chi 2": kiedy premiera filmów Marvela?

Na razie szczegóły dotyczące kontynuacji filmu "Shang-Chi i Legenda Dziesięciu Pierścieni" są nieznane. Wiadomo, że w produkcji na pewno powrócą jej gwiazdy: Simu Liu, Awkwafina i Meng'er Zhang. Obecnie nie wyznaczono jednak jeszcze daty premiery sequela, więc fani muszą uzbroić się w cierpliwość. Pierwsza części filmu trafi do Polski na DVD i Blu-ray już 26 stycznia 2022 roku.

loader

RadioZET.pl/Deadline