Zamknij

Sean Penn zmierza do Polski. Maszeruje pieszo po nagraniu materiałów o inwazji na Ukrainę

Michał Kaczoń
01.03.2022 10:36

Sean Penn pieszo zmierza do Polski – taką informację opublikował w poniedziałek amerykański aktor i reżyser, który od czwartku 24 lutego przebywał na terenie Ukrainy, aby zebrać materiały do filmu dokumentalnego o rosyjskiej inwazji na ten kraj.

Sean Penn w Ukrainie
fot. Ukrainian Joint Forces Operation Press Service/Associated Press/East News

Sean Penn nakręcił materiał wideo na temat początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Amerykański aktor, reżyser, producent i działacz humanitarny udał się na teren Ukrainy już w czwartek 24 lutego, aby na miejscu monitorować i dokumentować przebieg wydarzeń. 

Wraz z dwuosobową ekipą filmową, uczestniczył w konferencjach prasowych, spotkaniach dotyczących rozwoju sytuacji oraz miał możliwość rozmowy w cztery oczy z prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim. Wszystkie te działania zostały udokumentowane przez ekipę filmową, towarzyszącą aktorowi, aby móc przekazać zagranicznym widzom bezpośrednią relację z miejsca wydarzeń.

Najnowsze wiadomości o wojnie na Ukrainie [RELACJA NA ŻYWO]

Sean Penn zmierza do polskiej granicy

W poście, opublikowanym 28 lutego, czytamy, że Penn zmierza obecnie na piechotę w stronę polskiej granicy, po tym jak on i jego towarzysze byli zmuszeni porzucić swój samochód na poboczu. Na fotografii widzimy także rząd aut, w których wedle słów aktora, przebywają głównie kobiety i dzieci, zwykle pozbawione jakiegokolwiek bagażu.

„Wraz z dwoma kolegami przeszliśmy wiele kilometrów w stronę polskiej granicy, po tym jak musieliśmy zostawić nasz samochód na poboczu. Niemal wszystkie auta, które widzicie na tej fotografii przewożą jedynie kobiety i dzieci, większość bez żadnego bagażu, a auto jest ich jedyną rzeczą wartościową” – czytamy we wpisie.

Sean Penn kręci film dokumentalny o rosyjskiej inwazji

Film dokumentalny Penna powstaje we współpracy z Vice Studios, Vice World News oraz Endeavor Content. Na razie nie wiadomo, kiedy produkcja dokładnie ujrzy światło dzienne. Warto przypomnieć, że aktor odwiedził już Ukrainę w listopadzie 2021, żeby przeprowadzić rozmowy z żołnierzami, stacjonującymi w obwodzie donieckim.

Sean Penn działa charytatywnie od lat

Amerykański aktor i reżyser od kilku lat jest aktywnie zaangażowany w pomoc ludziom z terenów, objętych wojną, bądź kryzysem klimatyczno-ekonomicznym.

W 2005 roku pojechał do Nowego Orleanu, pomóc mieszkańcom, którzy stracili dobytek z powodu huraganu Katrina. W 2010 pomagał na Haiti, zniszczonemu z powodu trzęsienia ziemi. W tym samym roku założył organizacją charytatywną non-profit CORE (Community Organized Relief Effort), dzięki której koordynuje działania pomocowe w wielu rejonach świata. Rok później udał się do krajów arabskich po wydarzeniach Arabskiej Wiosny, aby przybliżyć światu punkt widzenia tamtejszych bojowników o wolność. W 2020 roku pracownicy CORE pomagali zaś czynnie w walce z koronawirusem, wykonując testy i prowadząc punkty szczepień w wielu krajach świata.

Działania charytatywne Penna same stały się tematem filmu dokumentalnych – „Sean Penn – na ratunek Haiti”.

loader

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy. 

Czytaj także: Jak długo potrwa wojna w Ukrainie? “Kluczowe są kolejne dni”.

RadioZET.pl/Onet.pl/Interia.pl/Twitter