Zamknij

Sean Connery kończy 90 lat. Jak obecnie wygląda?

25.08.2020 11:36

Sean Connery jest legendą kina. Ten szkocki aktor obchodzi właśnie 90. urodziny. Z tej okazji przypominamy jego największe role i sprawdzamy, jak obecnie wygląda.

Sean Connery
fot. Paramount/Courtesy Everett Collection/East News

Sean Connery kończy 90 lat. Wycofał się z pracy prawie dekadę temu, jednak wciąż jest jedną z najważniejszych postaci w historii kina. Wielokrotnie wcielał się w rolę Jamesa Bonda, do tego otrzymał tak prestiżowe nagrody, jak Oscar, Złoty Glob czy BAFTA. Przypominamy, w których filmach można zobaczyć Seana Connery'ego i sprawdzamy, jak obecnie gwiazdor wygląda.

Zobacz także: Nowości Netflixa na końcówkę wakacji. Co warto zobaczyć na platformie? 

Sean Connery kończy 90 lat. Jak obecnie wygląda?

Sean Connery przyszedł na świat 25 sierpnia 1930 roku w Edynburgu. Dorastał w niezamożnej rodzinie, dlatego podjął pracę już jako dziecko. Connery, ze względu na trudną sytuację, nie miał szans na dalszą edukację. Zamiast tego został pomocnikiem rzeźnika. Następnie podejmował się różnych zajęć. Przełom nastąpił w momencie, gdy otrzymał pierwsze fuchy w roli modela. W wieku 18 lat zajął się kulturystyką, gdzie zaczął odnosić sukcesy. 

AKTUALIZACJA: SEAN CONNERY NIE ŻYJE

Aktorstwem zajął się dopiero w połowie lat 50. Otrzymał niewielką rolę w musicalu "South Pacific". W tym momencie zaczął zauważać braki w swojej edukacji, dlatego postanowił samodzielnie się dokształcać i dużo czytać. Najważniejszym wydarzeniem w jego karierze zawodowej było wygranie castingu do roli Jamesa Bonda, w którego wcielił się siedmiokrotnie. Warto wspomnieć, że pokonał takiego aktora jak Roger Moore.

Ze sceny zszedł dopiero po ukończeniu 80 lat. Prywatnie był dwukrotnie żonaty - jego związek z Diane Cliento nie przetrwał próby czasu, natomiast od 1975 roku jest mężem Micheline Roquebrune. Poniżej można zobaczyć, jak obecnie wygląda Sean Connery.

Sean Connery: filmografia i prestiżowe nagrody

Sean Connery jest najbardziej znany z roli w filmach o Jamesie Bondzie, jednak to nie jest jego jedyne osiągnięcie. Wystąpił także w takich produkcjach jak "Polowanie na Czerwony Październik", "Nietykalni", "Twierdza", "Imię Róży", "Szukając siebie" oraz "Indiana Jones i ostatnia krucjata".

Za swoją pracę został nagrodzony prestiżowymi nagrodami. Otrzymał Oscara i Złoty Glob za rolę w filmie "Nietykalni" (1987). BAFTĘ za film "Imię Róży" (1986) oraz Europejską Nagrodę Filmową za produkcję "Osaczeni" (1999).

Zobacz także: The Batman: zwiastun. Robert Pattison jako Batman 

loader

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl