Zamknij

Ryszard Szadaj nie żyje. Aktor "M jak miłość" i "Klanu" miał 88 lat

Patrycja Chudolińska
10.12.2019 16:42

Ryszard Szadaj nie żyje. Aktor teatralny i serialowy zmarł we wtorek 3 grudnia. Miał 88 lat.

Ryszard Szadaj
fot. TVP/Screen YouTube

Ryszard Szadaj nie żyje

Ryszard Szadaj nie żyje. Aktor grający w takich polskich serialach, jak "M jak miłość", "Klan" czy "Na Wspólnej" zmarł 3 grudnia w wieku 88 lat. O śmierci ukochanego członka rodziny poinformowali bliscy.

Dnia 3 grudnia 2019 roku przeżywszy 88 lat odszedł nasz kochany Dziadek i Tata. Aktor scen polskich, podolanin z Podhajec - napisano w opublikowanym na łamach "Gazety Wyborczej" nekrologu.

Pogrzeb Ryszarda Szadaja odbył się 9 grudnia. Ciało aktora spoczęło na Cmentarzu Południowym w Antoninowie.

Kim był Ryszard Szadaj?

Ryszard Szadaj pochodził z miejscowości Podhajce na Ukrainie. Przygodę z aktorstwem rozpoczynał w teatrze. Wystąpił m.in. w spektaklu "Balladyna" na deskach Teatru Ludowego w Krakowie-Nowej Hucie. Oglądać go można było także w Olsztynie, Elblągu, Warszawie, Słupsku, Koszalinie i Białymstoku.

Ryszard Szadaj związany był również z serialami telewizyjnymi. Grał w wielu produkcjach TVP, TVN i Polsatu, takich jak "Klan", "Barwy szczęścia", "Szpilki na Giewoncie", "Na Wspólnej" oraz "M jak miłość". Były to przede wszystkim role drugoplanowe. Zagrał m.in. w scenie śmierci Ryśka Lubowicza w serialu "Klan", gdzie wcielił się w jednego z pacjentów.

RadioZET.pl/PCh