Zamknij

Rusłana Pysanka nie żyje. Aktorka znana z "Ogniem i mieczem" miała tylko 56 lat

19.07.2022 10:55

Zmarła Rusłana Pysanka - ukraińska aktorka, która wystąpiła jako Horpyna w "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana. Odeszła w wieku 56 lat.

Ogniem i mieczem - Michał Żebrowski, Wiktor Zborowski - kadr z filmu
fot. Youtube screen / gafa79

19 lipca 2022 roku odeszła Rusłana Pysanka. Była ukraińską aktorką i dziennikarką, która dała się poznać polskim widzom rolą Horpyny w "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana. Miała tylko 56 lat.

Rusłana Pysanka nie żyje

Jak podaje Wirtualna Polska Film, o śmierci aktorki poinformowała stacja telewizyjna TSN. Według podanych informacji, Pysanka po ataku Rosji na Ukrainę wyjechała do Niemiec. Na miejscu okazało się, że cierpi na śmiertelną chorobę. Nie podano jednak szczegółów jej śmierci.

Rusłana Pysanka
fot.

foto: Zenon Zyburtowicz/East News

Rusłana Pysanka urodziła się 17 listopada 1965 roku w Kijowie. Pochodziła z rodziny filmowej. Jej ojcem był Ihor Pisanko - operator filmowy znany między innymi z filmu "Radziecka Ukraina" z 1973 roku. W 1995 ukończyła reżyserię na Kijowskim Uniwersytecie Teatru, Kina, Telewizji. 

Przed kamerą zadebiutowała w 1991 roku w filmie "Круиз, или Разводное путешествие". W filmografii Pysanki znalazły się takie produkcje, jak "Niemało historii miłosnych", "Moskal Czarodziej", " Księżniczka na ziarnku grochu", "Czarna rada", "Ostatni smok świata" czy "Rżewski kontra Napoleon", gdzie występowała u boku obecnego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Ostatnie role aktorki to Zoya z serialu "F.I.L.I.N" z 2020 roku oraz postać w powstającym filmie "Demons". W 1999 roku wystąpiła w polskim filmie i serialu "Ogniem i mieczem" - głośnej adaptacji powieści Henryka Sienkiewicza w reżyserii Jerzego Hoffmana. Wcielała się w postać Horpyny.

Na swoim koncie miała Medal imienia Aleksandra Dowżenki za rolę w filmie "Moskal - czarodziej". Była również pogodynką w kanale Inter, a w latach 2003-2004 prowadziła program telewizyjny "Страна Советов" w telewizji NTW. Występowała też w reality show "Kobiecy Klub" razem z Radmiłą Szczogoliewą. W 2012 roku wyszła za Igora Isakowa.

loader

RadioZET.pl/Wirtualna Polska Film