Zamknij
Różyczka 2 - kadr z filmu
  • JanuszGajos
  • JanKidawa-Błoński MariuszŁukomski MagdalenaBoczarska
  • JanKidawa-Błoński MariuszŁukomski
  • 5 Zobacz
fot. materiały prasowe Monolith Films

„Różyczka 2” już wkrótce na ekranach. Właśnie ruszyły zdjęcia do kontynuacji polskiego hitu z 2010 roku, nagrodzonego pięcioma Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni. Co już wiemy o nowym filmie?

„Różyczka 2” Jana Kidawy-Błońskiego powstaje. Jak podają przedstawiciele firmy Monolith Films, producenta i dystrybutora nowej odsłony filmu, we wtorek 5 lipca padł pierwszy klaps na planie. W warszawskim Centrum Bankowo-Finansowym pojawili się aktorzy Magdalena Boczarska i Janusz Gajors oraz reżyser Jan Kdawa-Błoński, w towarzystwie Mariusza Łukomskiego z Monolith Films.

„Różyczka 2” – o czym opowie film?

W materiałach prasowych Monolith Films czytamy, że skrót fabuły filmu prezentuje się następująco:

„Eurodeputowana Joanna Warczewska, córka wybitnego pisarza, jest u szczytu życiowego powodzenia. Jej świetnie rozwijającą się polityczną karierę i rodzinne szczęście w jednej chwili burzy zamach terrorystyczny, w którym ginie jej ukochany mąż. Kiedy los daje jej nową życiową szansę, dosięga ją kolejny cios. Ktoś wysyła jej zdjęcia i dokumenty podważające jej rodzinne więzi i sugerujące, że jej matka w przeszłości współpracowała z SB. Joanna postanawia na własną rękę przeprowadzić historyczne śledztwo i rozwikłać zagadkę kładącą się cieniem na jej rodzinie. To, co odkryje nie tylko każe jej zupełnie inaczej spojrzeć na swoją matkę, ale sprawi, że będzie musiała odnaleźć własną tożsamość. Joanna będzie zmuszona sama stawić czoła szantażyście i dokonać wyboru, który na zawsze zmieni jej życie”.

Jak czytamy w dalszej części informacji prasowej filmu - „Różyczka 2” rozwiąże tajemnicę, z którą pozostawiła widzów pierwsza część. Nowa produkcja będzie poruszającą opowieścią o dramatycznej prawdzie, która zmusza do przewartościowania całego życia i dokonania najtrudniejszego wyboru.

Na ekranie – i to w podwójnej roli – zobaczymy Magdalenę Boczarską. Polska aktorka wciela się w matkę, która skrywa mroczną tajemnicę sprzed lat oraz córkę, która musi zmierzyć się z konsekwencjami działań swojej rodzicielki.

Film ma być utrzymany w klimacie dramatu psychologicznego z silnymi elementami thrillera politycznego. Jak zdradza reżyser, „Różyczka 2” „dotyka wielu istotnych spraw i  dylematów, z którymi widz styka się niemal codziennie”, ale też posiada wymiar uniwersalny. Film przyjrzy się ludziom, którzy próbują odnaleźć i zrozumieć własną tożsamość, w świecie, który każe im zweryfikować dotychczasowy system wartości. Kim jesteśmy, poza kontekstem swojego wychowania? – zdają się zadawać pytanie twórcy.

loader

„Różyczka 2” – twórcy i obsada

Film został wyreżyserowany przez Jana Kidawę-Błońskiego, autora oryginalnego filmu, a na ekranie, oprócz Magdaleny Boczarskiej i Janusza Gajosa, zobaczymy także Roberta Więckiewicza i Jacka Braciaka. Warto przypomnieć, że Więckiewicz został nagrodzony za swoją rolę w pierwszej części Orłem.

Za kamerą stanie Łukasz Gutt (laureat tegorocznej Polskiej Nagrody Filmowej Orły za „Wszystkie nasze strachy”), a zdjęcia realizowane będą głównie w Polsce, ale także w Brukseli, Kolonii oraz w Izraelu.

„Różyczka 2” – kiedy premiera?

Data premiery filmu nie jest na razie znana. Wydaje się mało prawdopodobnym, choć teoretycznie nie niemożliwym, by film zadebiutował na tegorocznym festiwalu filmowym w Gdyni. O dalszych losach filmu w kontekście jego premiery, będziemy więc informować.

Czytaj także: "Nie!": odwiedź stronę fikcyjnego parku rozrywki. Nietypowa promocja nowego horroru Jordana Peele'a

RadioZET.pl/informacja prasowa Monolith Films

Disney+
7 Zobacz galerię
fot. print screen z Disney+