Zamknij
Kino Letnie Sopot Zakopane
 • BNP Paribas Kino Letnie Sopot
 • Kino Letnie Sopot - Zakopane
 • Kino Letnie Sopot
 • 10 Zobacz
fot. MMP/Materiały prasowe

1 lipca rozpoczęła się 15. jubileuszowa edycja wakacyjnego festiwalu BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane. Przez 62 dni wakacji w obu miastach partnerskich można bezpłatnie oglądać starannie wybrane hity kinowe na dużym ekranie. Na seanse zaprasza Radio ZET.

Rozpoczął się najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane. Symbolicznym klapsem filmowym w Zakopanem festiwal zainaugurowali: Beata Majcher - dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury, Paweł Adamski - dyrektor Festiwalu, gość specjalny Mateusz Waligóra – polski podróżnik specjalizujący się w wyprawach ekstremalnych, twórcy filmu „Czarny Mercedes”: Hanna Turnau – aktorka i Maciej Wojak - Kierownik Produkcji oraz - w imieniu partnera tytularnego festiwalu Banku BNP Paribas - Agnieszka Paczuska. Jak wyglądały pierwsze dni trwania festiwalu, można zobaczyć w galerii poniżej. Na seanse zaprasza Radio ZET.

Zobacz takżeBNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane. Jubileuszowa edycja rusza już 1 lipca

Rozpoczął się festiwal filmowy w Polsce BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane

W tym roku po raz 15. najpiękniejsze polskie kurorty zamieniły się w wyjątkowe kina pod gwiazdami. Najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce odbywa się na sopockim Molo i zakopiańskich Krupówkach, a we wtorek 5 lipca dołączyło Giżycko z jedynym w Europie kinem jachtowym. W czwartek 7 lipca, na Molo w Sopocie, wyjątkowa polska aktorka odbierze nagrodę festiwalu: Diamentowy Klaps Filmowy.

Od ponad 100 lat BNP Paribas i kino mają wspólną historię, a wszystkie działania związane z kinem dumnie realizujemy pod hasłem We Love Cinema. Jestem bardzo szczęśliwa, że kolejny rok możemy być partnerem tytularnym najdłuższego wakacyjnego festiwalu w Polsce. Wszystkim widzom życzę wspaniałych filmowych wakacji nad morzem, w górach i na Mazurach– powiedziała podczas inauguracji festiwalu Agnieszka Paczuska, ekspertka w Departamencie Strategii Marki Banku BNP Paribas.

BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane to jedno z najważniejszych wydarzeń lata, które na stałe wpisało się w kalendarz polskich wakacji. Od kilkunastu lat festiwal celebruje miłość do kina i zaprasza do oglądania filmów w wyjątkowych, zapierających dech w piersiach okolicznościach przyrody. Repertuar spodoba się miłośnikom wszystkich gatunków filmowych. Warto zaplanować wakacyjne wieczory w kinach letnich na seansach pod hasłem We Love Cinema w towarzystwie największych gwiazd.

Tematyczne wieczory przed dużym ekranem

Repertuar festiwalu został tradycyjnie podzielony na dni tematyczne:

 • Poniedziałki: We Are Tennis – filmy, których akcja rozgrywa się na kortach tenisowych
 • Wtorki: Świat Cię potrzebuje - filmowe wezwanie do poszanowania różnorodności
 • Środy: Made In Poland – panorama uwielbianego przez Polaków rodzimego kina
 • Czwartki: Oscary- wieczory z filmami nagrodzonymi statuetką Amerykańskiej Akademii Filmowej
 • Piątki ze Storytel – najciekawsze adaptacje filmowe znanych powieści
 • Soboty: Jest akcja! – najlepsze kino rozrywkowe
 • Niedziele: Kobieta z kamerą –  wyjątkowe kobiety po obu stronach kamery

Z myślą o przebywających w naszym kraju obywatelach Ukrainy strona internetowa Festiwalu została przygotowana również w języku ukraińskim. Dodatkowo wybrane filmy są dostępne z ukraińskim dubbingiem w bezpłatnej aplikacji na telefon.

Pełny repertuar, harmonogram projekcji i zwiastuny filmów na stronie https://kinoletnie.pl/repertuar

Festiwal, jedyny taki w Europie, łączy dwa niezwykłe artystyczne miasta partnerskie. Jest wyjątkową, bezpłatną atrakcją turystyczną dla wszystkich gości najbardziej znanych kurortów na dwóch krańcach Polski. Serdecznie zapraszam na tę jubileuszową edycję wszystkich, którzy - tak jak my - wierzą w magię kina i nie wyobrażają sobie urlopu bez filmowych emocji – powiedział Paweł Adamski, dyrektor Festiwalu.

Moc filmowych atrakcji w ciągu dnia

Festiwal BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane zaprasza widzów również na filmowe dyskusje przed i po seansach w największym na Molo ogródku letnim - kawiarni festiwalowej Koło Molo w Sopocie, a także do Miasteczka Festiwalowego ze strefą relaksu na leżakach, które działa na Kulturalnym Placu Niepodległości w Zakopanem. Przez całe wakacje można też odwiedzać kino partnerskie Nowa Fala w Giżycku, gdzie funkcjonuje  Centrum Festiwalowe i gdzie można zobaczyć gorące premiery kinowe.

Aktualności, relacje i ciekawostki dostępne na Facebooku i Instagramie @BNPParibasKinoLetnie

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, obowiązuje jedynie bilet wstępu na Molo w Sopocie. Na seanse zaprasza Radio ZET.

loader

Zobacz także"Nie!": odwiedź stronę fikcyjnego parku rozrywki. Nietypowa promocja nowego horroru Jordana Peele'a

RadioZET.pl