Zamknij

„Rozczarowana”: kontynuacja nominowanego do trzech Oscarów hitu Disneya „Zaczarowana” [WIDEO]

Michał Kaczoń
12.09.2022 13:52

„Rozczarowana”, znana także jako „Zaczarowana 2”, to kontynuacja hitu Disneya z 2007 roku. Film z Amy Adams i Patrickiem Dempseyem skradł serca widzów, którzy od lat domagali się kontynuacji dzieła. Wreszcie się doczekali. Dostaliśmy pierwszy zwiastun i poznaliśmy datę premiery. Kiedy film zawita na Disney+?

Rozczarowana - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Disney +

„Rozczarowana” (org. „Disenchanted”) to kontynuacja hitu Disneya „Zaczarowana” z 2007 roku. To opowieść o księżniczce z animowanego świata, która w wyniku nietypowego zbiegu okoliczności trafia do prawdziwej rzeczywistości. Film urzekał zabawą z formułą „bajki Disneya” i w ciekawy sposób komentował zasady, rządzące klasycznymi animacjami, umiejętnie kontrastując je z rozwiązaniami, znanymi z prawdziwego świata ludzi. Kontynuacja zapowiada się, że będzie utrzymana w podobnym tonie. 

Historia rozpoczyna się w kilka lat po wydarzeniach oryginału, gdy Giselle wiedzie udane życie z rodziną na przedmieściach. Pewnego dnia nieopatrzenie wypowiada jednak życzenie, by „jej życie przypominało bajkę”, które zostaje źle zrozumiane i sprowadza na bohaterów plejadę różnorodnych niebezpieczeństw. Giselle będzie musiała teraz uratować rodzinę przed działaniem groźną klątwy.

„Rozczarowana” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie zwiastun dzieła, zapowiadający prawdziwą jazdę bez trzymanki nie tylko dla fanów oryginału. Materiał prezentuje się następująco:

„Rozczarowana” – twórcy i obsada

Film wyreżyserował Adam Shanmkan, człowiek odpowiedzialny za sukces musicalu „Hairspray” oraz komedii romantycznych „Powiedz tak” i „Szkoła uczuć”.

Na ekranie ponownie zobaczymy główne gwiazdy oryginalnej części. Oznacza to, że Amy Adams powróci jako Giselle, a Patrick Dempsey wcieli się w wybranka jej serca, obecnie męża, Roberta. Towarzyszyć im będą: James Mardsen, Idina Menzel, Maya Rudolph, Kolton Stewart, Yvette Nicole Brown, Jayma Mays, Oscar Nuner oraz Gabriella Baldacchino.

„Rozczarowana” – kiedy premiera?

Premiera filmu „Zaczarowana 2: Rozczarowana” przewidziana jest na piątek 24 listopada na platformie streamingowej Disney+.

Czytaj także: Disney+ Day: specjalna oferta. Zdobąź dostęp do platformy za mniej niż 7 złotych

RadioZET.pl/NaEkranie.pl/YouTube

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.