Zamknij

Amazon Prime Video stworzy film o Robercie Lewandowskim! Co już wiemy o produkcji?

26.07.2021 13:11

Platforma Amazon Prime Video szykuje film o Robercie Lewandowskim. Poznaliśmy pierwsze szczegóły i (nieco) przybliżoną datę premiery.

Amazon Prime Video stworzy film o Robercie Lewandowskim! Co już wiemy o produkcji?
fot. MaciejGillert / Shutterstock.com

Robert Lewandowski doczeka się pierwszego filmu poświęconego swojej osobie. Platforma Amazon Prime Video zamówiła dokument traktujący o polskim piłkarzu, uznawanym za jednego z najlepszych napastników w historii futbolu. Zdjęcia do produkcji już ruszyły, a my poznaliśmy pierwsze szczegóły.

Zobacz także

Robert Lewandowski gwiazdą filmu Amazon Prime Video

Za produkcję dokumentu o "Lewym" odpowiada Papaya Films - wielokrotnie nagradzany, największy dom produkcyjny w Polsce. Całość powstaje dla Amazona pod czujnym okiem Moniki Bondarowicz i Tomasza Zawiślaka. Za reżyserię odpowiada zaś Maciej Kowalczuk.

Film ma nie tylko przybliżyć nam historię kariery Roberta Lewandowskiego, ale także dać wgląd w jego życie osobiste. Jak czytamy w oficjalnej zapowiedzi: Dzięki dokumentowi [widzowie] będą mogli przeżyć historię młodego chłopaka z Leszna, który mimo wyboistego początku kariery i różnych niepowodzeń został jednym z najlepszych na świecie piłkarzy swoich czasów. W produkcji, obok Roberta Lewandowskiego, pojawią się także jego najbliżsi, a także trenerzy, koledzy z drużyny i rywale, włączając największe gwiazdy światowego futbolu. Co o dokumencie ma do powiedzenia główny zainteresowany?

Pomysł na ten film jest nieoczywisty, dlatego zdecydowałem się na jego realizację. To będzie historia wzlotów i upadków, momentów siły, ale i chwil słabości. Bez upiększania – tak jak było naprawdę. Film przedstawi wiele nieopowiedzianych wcześniej historii z mojej kariery, które z pewnością zainteresują fanów piłki nożnej. Mam jednak nadzieję, że widzowie, którzy nie śledzą rozgrywek piłkarskich również z zainteresowaniem obejrzą ten film. [...] Chciałbym, żeby ten dokument stał się inspiracją dla dzieciaków, które marzą o osiągnięciu czegoś wielkiego, ale nie do końca w siebie wierzą.

Film dokumentalny o Robercie Lewandowskim nie otrzymał jeszcze oficjalnego tytułu, ani dokładnej daty premiery. Wiemy jedynie, że produkcja trafi do oferty Amazon Prime Video w 2022 roku.

loader
Zobacz także

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Papaya.rocks