Zamknij

Renee Zellweger w filmie "Judy". O czym jest i gdzie można go zobaczyć?

Roksana Orlicka
03.01.2020 12:56

Renee Zellweger wraca na ekrany kin. Wcieliła się w Judy Garland w biograficznym filmie "Judy". 50-latka wiele poświęciła dla roli, ale już teraz mówi się, że było warto. Za kreację aktorską w filmie "Judy" otrzymała nominację do Złotych Globów. Co więcej, wielu specjalistów ze świata filmu uważa, że jest oscarową faworytką. O czym opowiada film "Judy" i gdzie można go zobaczyć? Zdradzamy poniżej.

Judy film o Judy Garland z Renee Zellweger
fot. Instagram/@judythefilm

Renee Zellweger jako Judy Garland w filmie "Judy". Śmiało można powiedzieć, że film "Judy" był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier 2020 roku. Sporo mówi się o kreacji aktorskiej Renee Zellweger i już teraz przewiduje się, że rola przyniesie jej wiele prestiżowych nagród. O czym opowiada biograficzny film "Judy" i na którym fragmencie życia Garland się skupia? Zdradzamy szczegóły i podpowiadamy, gdzie można go zobaczyć. 

Judy - film z Renee Zellweger: Fabuła, obsada

Judy Garland była jedną z największych gwiazd Hollywood. Jednak jej życie nie ułożyło się tak, jak oczekiwano. W pewnym czasie Garland była w rozsypce. To właśnie na tym etapie jej życia skupia się film "Judy" z Renee Zellweger w roli głównej. Reżyserem filmu jest Rupert Goold.

Zobacz także: Ciche miejsce 2: By przeżyć musisz milczeć. Pojawił się pierwszy zwiastun

Fabuła filmu "Judy" rozgrywa się zimą 1968 roku. To właśnie w tamtym czasie Judy Garland poleciała do Londynu na serię koncertów. Artystka nie czuła się najlepiej. Była przytłoczona sławą i niepowodzeniami w życiu prywatnym. Do tego była przekonana, że najlepsze już za nią. Okazuje się, że w Wielkiej Brytanii wciąż jest uwielbianą gwiazdą. Reżyser chciał ukazać wątki, które zwykle pomija się w oficjalnych biografiach.

W obsadzie filmu znaleźli się jeszcze między innymi: Jessie Buckley, Finn Wittrock czy Gemma-Leah Devereux.

 

Zobacz także: Joker: Zakończenie filmu miało być bardziej przerażające? Zdradzono szczegóły

Judy: premiera i gdzie można zobaczyć film?

Film "Judy" z Renee Zellweger miał premierę w piątek, 3 stycznia 2020 roku. Film jest dostępny w niemal każdym kinie - od dużych multipleksów po niewielkie kina studyjne.

Zobacz także: Sam Smith i Renee Zellweger nagrali piosenkę do filmu "Judy". To cover utworu "Get Happy"

Judy Garland - kim była?

Judy Garland to amerykańska aktorka i piosenkarka. Urodziła się w 1922 roku. Karierę zaczęła, gdy była jeszcze dzieckiem. Przez lata uważano ją za jedną z największych gwiazd estrady. Zachwycała urodą, talentem i charyzmą. Niestety, jej dorosłe życie nie przypominało bajki. Garland miała na koncie kilka nieudanych małżeństw, dokuczała jej samotność i nie potrafiła sobie poradzić z oczekiwaniami ludzi.

Zmarła nagle w 1969 roku. Miała zaledwie 47 lat. Jej najbardziej znane role filmowe to: "Czarnoksiężnik z Oz" (1939), "Narodziny gwiazdy" (1954) czy "Spotkamy się w St.Louis" (1944). Nagrała również takie przeboje jak: "Somewhere Over Rainbow", "By Myself" czy "Get Happy".

Renee Zellweger długo przygotowywała się do tej roli. Przyswoiła specyficzny akcent gwiazdy i charakterystyczny język ciała. Do tego przestudiowała całą twórczość artystki i uczyła się śpiewu. 

Zobacz także: Największe hity kasowe 2019 roku. Na co chodziliśmy do kina?

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

RadioZET.pl/RO