Zamknij

Rege-Jean Page z "Bridgertonów" z główną rolą w nowej wersji "Świętego". Co wiemy o filmie?

28.07.2021 12:21
Rege-Jean Page z "Bridgertonów" z główną rolą w nowej wersji "Świętego". Co wiemy o filmie?
fot. LIAM DANIEL/NETFLIX

Jak widać Regé-Jean Page skutecznie wykorzystuje swoje pięć minut sławy. Gwiazdor "Bridgertonów" otrzymał właśnie angaż do nowej roli, tym razem w remake'u głośnego filmu z lat 90.

Regé-Jean Page zyskał sławę po występie w roli księcia Hastings w "Bridgertonach". Teraz, po odejściu z serialu Netflixa, aktor otrzymuje angaż za angażem. Ogłoszono, że Page nie tylko wyprodukuje, ale i zagra główną rolę w nowej, odświeżonej wersji "Świętego". Co już wiemy o produkcji? O tym poniżej.

Zobacz także

Regé-Jean Page z główną rolą w nowej wersji "Świętego"

Film będzie adaptacją cyklu powieści autorstwa Lesliego Charterisa, który to w 1997 roku doczekał się pierwszej adaptacji z Valem Kilmerem w roli głównej. Produkcja okazała się jednak artystyczną porażką i nie doczekała się kolejnych odsłon. Teraz studio Paramount Pictures podjęło się próby tchnięcia nowego ducha w opowieść o Simonie Templarze - kryminaliście w stylu Robin Hooda.

Jak podaje serwis Deadline, w głównej roli (z którą pierwotnie łączeni byli Chris Pratt i Chris Pine) zobaczymy Regé-Jeana Page'a, który objął także stanowisko producenta wykonawczego. Za produkcję odpowiedzą Lorenzo DiBonaventura, Brad Krevoy i Mark Vahradian, zaś scenariusz napisze Kwame Kwei-Armah. Na obecną chwilę nie wiemy, czy Lorenzo Di Bonaventura zajmie się również reżyserią (jak pierwotnie zakładano). Filmowiec jest bowiem zajęty pracą nad serialem "The Offer", który powstaje dla platformy Paramount +. 

Przewidywana data premiery nowego "Świętego" nie jest rzecz jasna znana. Zanim jednak do niej dojdzie, Regé-Jean Page zaprezentuje nam swoje aktorskie zdolności w dwóch innych produkcjach - widowisku fantasy "Dungeons & Dragons" oraz filmie "The Grey Man", gdzie wystąpi u boku Chrisa Evansa i Ryana Goslinga.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Deadline.com