Zamknij

Red White & Royal Blue - poznaliśmy obsadę filmowej adaptacji głośnej powieści LGBTQ [ZDJĘCIA]

Michał Kaczoń
02.06.2022 14:32
Red White & Royal Blue - okładka książki
fot. materiały prasowe Prószyński & S-ka

„Red, White and Royal Blue” to słynna powieść LGBTQ aurorstwa Casey McQuisto o burzliwym romansie „Pierwszego Syna Ameryki” z następcą brytyjskiego tronu. Właśnie poznaliśmy odtwórców głównych ról. Kiedy premiera?

„Red, White and Royal Blue” to romans, skupiający się na relacji dwóch wysoko ustawionych młodych chłopaków, którzy przypadkiem zakochują się w sobie, doprowadzając do międzynarodowego skandalu. 

Alex Claremont-Diaz to syn nowo wybranej pani prezydent Stanów Zjednoczonych, a książę Henry to syn brytyjskiej głowy państwa. Gdy media znajdują kompromitujące zdjęcia obu panów, relacje amerykańsko-brytyjskie mogą stać się bardzo napięte. Aby przeciwdziałać niekorzystnym plotkom, obaj polityczne powiązani mężczyźni, muszą udawać, że się przyjaźnią. Mają przebywać w tych samych miejscach, serdecznie ze sobą rozmawiać i pozować do wielu zdjęć. Żaden z nich nie spodziewa się, że w trakcie mistyfikacji, naprawdę poczuje prawdziwe uczucia do drugiego. Rozpocznie się romans, który musi być ukrywany przed mediami. W czasie, gdy paparazzi wciąż mają widzieć kwitnącą przyjaźń. Sprawy się komplikują.

Powieść „Red, White and Royal Blue” autorstwa Casey McQuisto została bardzo dobrze przyjęta przez czytelników i krytyków, którzy chwalili niezwykle inkluzywne spojrzenie na rzeczywistość i promocję dobrych wzorców. Dało się też słyszeć głosy, że „wreszcie dostaliśmy prawdziwy gejowski romans”, napisany wedle sprawdzonych prawideł gatunku. Książka okazała się bestsellerem. Nic więc dziwnego, że zdecydowano się rozpocząć prace nad jej adaptacją.

„Red, White and Royal Blue” – poznaliśmy obsadę filmu

Właśnie poinformowano, że obsadzono głównych aktorów zbliżającego się filmu. Są to: Taylor Zakhar Perez i Nicholas Galitzine. Perez najlepiej znany jest z roli w dwóch częściach młodzieżowej komedii romantycznej Netflixa „The Kissing Booth” oraz niewielkiej roli w serialowym hicie HBO „Minx”, a Nicholas Galitzine wystąpił m.in. w musicalowej wersji „Kopciuszka” u boku piosenkarki Camilli Cabello, nowej „Szkole czarownic” czy w historii coming of age „Handsome Devil”, gdzie zagrał u boku Andrew Scotta. Panowie wcielą się w dwójkę politycznie ustawionych rywali, a potem kochanków.

W pozostałych rolach wystąpią zaś tacy aktorzy i aktorki jak: Clifton Collins Jr., Stephen Fry, Sarah Shahi, Rachel Hilson, Ellie Bamber, Aneesh Sheth, Polo Morin, Ahmed Elhaj oraz Akshay Khanna.

Reżyserem i scenarzystą projektu jest zaś Matthew López, najlepiej znany ze współpracy scenariuszowej przy serialu „Newsroom”.

„Red, White and Royal Blue” – kiedy premiera?

Produkcja powstaje na zlecenie Amazon Films i Prime Video, a jednym z producentów projektu jest firma producencka Grega Berlantiego, reżysera filmu „Twój Simon”. Prace na planie jeszcze się nie rozpoczęły, więc na razie możemy jedynie spekulować, kiedy film trafi na ekrany. Prawdopodobną datą wydaje się jednak połowa 2023 roku. Jak będzie w rzeczywistości, jedynie czas pokaże.

Czytaj także: Neil Patrick Harris wraca do telewizji w serialu „Uncoupled“ od twórcy „Emily w Paryżu“ [WIDEO]

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter/IMDB

The Gray Man - kadr z filmu
8 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Netflix