Zamknij

Gdzie leżą serialowe Wilkowyje? Serial "Ranczo" kręcono w pięknym miejscu!

20.12.2020
Aktualizacja: 20.12.2020 22:30

Jeżeli jesteście fanami serialu "Ranczo", mamy coś specjalnie dla was. Zobaczcie, gdzie leżą serialowe Wilkowyje! To miejsce warto odwiedzić.

Kadr z serialu "Ranczo"
fot. Wojciech TRACZYK/East News

Serial "Ranczo", który emitowany był w TVP, to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych polskich produkcji. Dziś możemy oglądać go na platformie Netflix i zyskuje coraz więcej fanów również na świecie. Fikcyjne postaci, które się tutaj pojawiły, ale też miejsca, jakie można było oglądać w serialu, stały się kultowe.

Większość z nas kojarzy Kusego, Lucy i malowniczą miejscowość Wilkowyje. Zastanawialiście się kiedyś, gdzie się ona znajduje? W rolę tego fikcyjnego miejsca "wcieliło" się położone w województwie mazowieckim miasto Jeruzal. Zobaczcie, dlaczego warto je odwiedzić.

Zobacz także: Najlepsze polskie komedie wszech czasów. TOP 40, które trzeba zobaczyć

"Ranczo": gdzie leżą serialowe Wilkowyje?

Fabuła serialu "Ranczo" rozgrywa się w malowniczej wsi Wilkowyje położonej na Lubelszczyźnie. W rzeczywistości jednak nie znajdziemy na mapie Polski miejsca o takiej nazwie. Wszystko dlatego, że fikcyjne Wilkowyje to tak naprawdę piękna miejscowość Jeruzal, która znajduje się w województwie mazowieckim!

To właśnie tutaj stoi sklep Krysi, pod którym przesiadywali Pietrek, Solejuk, Hadziuk i Japycz. W Jeruzalu znajduje się też serialowy drewniany kościół, w którym nagrano m.in. scenę ślubu Kusego i Lucy. W rzeczywistości jest to kościół pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, który powstał w XVIII wieku.

Zastanawiacie się pewnie jeszcze, gdzie kręcono sceny, w których widać przepiękny dworek należący do Lucy. Jest to tak naprawdę XVIII-wieczny dwór, który w czasie II wojny światowej służył za schronienie żołnierzom Armii Krajowej. Znajduje się one we wsi Sokule niedaleko Żyrardowa.

Wybierzecie się na wycieczkę śladami serialu "Ranczo"?

Zobacz także: 10 ciekawostek o "M jak miłość". Tego możecie nie wiedzieć o tym popularnym serialu

"Ranczo": o czym jest serial?

"Ranczo" to serial, którego pierwsze odcinki zadebiutowały na antenie TVP w 2009 roku. Niemal od razu podbił serca polskich widzów, przede wszystkim ze względu na to, że pokazuje realia życia wiejskiej społeczności, tak bliskie wielu z nas. To też plejada polskich gwiazd. W serialu występują m.in.: Cezary Żak, Katarzyna Żak, Artur Barciś, Paweł Królikowski, Ilona Ostrowska, Franciszek Pieczka oraz Marta Lipińska. 

Produkcja w groteskowy sposób przedstawia funkcjonowanie "typowych Polaków" - bawi, wzrusza, a jednocześnie sprawia, że niektórzy z nas wręcz utożsamiają się z tymi bohaterami. Do dziś cieszy się olbrzymią popularnością, choć ostatnie odcinki serialu zostały wyemitowane w 2016 roku.

Teraz jednak "Ranczo" zacznie podbijać świat. Wszystkie sezony serialu zostały bowiem udostępnione na platformie Netflix. 

Zobacz także: 15 najśmieszniejszych seriali na platformie Netflix! Popłaczesz się ze śmiechu

loader

Nie każdy aktor jest fanem produkcji, w której przyszło mu zagrać. W naszej galerii znajdziecie listę 10 aktorów i aktorek, którzy wprost nienawidzą filmów i seriali, w których wystąpili.