Zamknij

Wiesz, że kultowe "You talkin' to me?!" pochodzi pierwotnie z "Taksówkarza", Vito Corleone składał "propozycję nie do odrzucenia", a nawet, że w "Gwiezdnych wojnach" nigdy tak naprawdę nie padło zdanie "Luke, I am your father". Krótko mówiąc – cytaty filmowe to Twoja specjalność. Ale czy wiesz dokładnie, która postać wymówiła dane słowa, do kogo, i w jakim to było to filmie? Sprawdź się w quzie, w którym 100% otrzymują tylko prawdziwi znawcy kina!

Pytanie 1

Pytanie na rozgrzewkę: "Jestem królem świata!" (I’m the king of the world!) ogłasza w kasowym hicie kinowym:

Pytanie 2

"Nikt nie będzie sadzał Baby w kącie" (Nobody puts Baby in a corner) to zdanie, które pada w filmie "Dirty Dancing" z ust:

Pytanie 3

Rozgrzani? Ok, w takim razie zaczynamy prawdziwy test! "Nie przejdziesz, jestem sługą Tajemnego Ognia, władam płomieniem Anoru!" (You cannot pass! I am a servant of the Secret Fire, wielder of the flame of Anor) wykrzykuje słynny czarodziej:

Pytanie 4

"Trzymaj swoich przyjaciół blisko, a wrogów jeszcze bliżej" (Keep your friends close, but your enemies closer) - to słynne powiedzenie pada w jednej z części "Ojca Chrzestnego". Kto je wypowiada?

Pytanie 5

"Widzę martwych ludzi" (I see dead people) to oczywiście cytat z "Szóstego zmysłu". Zdanie, które zapisało się w historii kina, Cole Sear (Haley Joel Osment) kieruje do:

Pytanie 6

"Myślę, że to początek pięknej przyjaźni" (I think this is the beginning of a beautiful friendship) to jeden z najsłynniejszych cytatów w historii kina. Czy wiesz, kto do kogo kieruje te słowa w "Casablance"?

Pytanie 7

"Chcesz wiedzieć, skąd mam te blizny?" (Do you wanna know how I got these scars?) - pyta wielokrotnie:

Pytanie 8

"Co jest w pudełku?" (What’s in the box?) powtarza roztrzęsiony Brad Pitt, wcielając się w:

Pytanie 9

"Myślę, że wyszło mi arcydzieło" (I think this just might be my masterpiece) spuentował swój film Quentin Tarantino ustami:

Pytanie 10

"Szczerze, moja droga, nic mnie to nie obchodzi" (Frankly, my dear, I don’t give a damn) to cytat, który narobił wiele szumu w Hollywood z czasów Kodeksu Haysa. Te nieprzyzwoite (jak wówczas uważano) słowa wypowiedział:

Sprawdź wynik