Zamknij

Produkcje TVP nie będą już trafiać na Netflix? Jest nowy pomysł

Roksana Orlicka
15.04.2022 12:06

Netflix od miesięcy współpracuje z Telewizją Polską. Produkcje TVP trafiają na platformę i do tego cieszą się zainteresowaniem użytkowników. Niedługo może się to zmienić. Jaki jest tego powód?

Netflix
fot. Shutterstock

Produkcje TVP nie będą już trafiać na Netflix? Wiele wskazuje na to, że szykują się zmiany dotyczące Netflixa i Telewizji Polskiej. Czym są one spowodowane i czego można się spodziewać oraz czy to oznacza, że nie zobaczymy już polskich filmów i seriali spod szyldu TVP na Netflixie?

Zobacz także: "Stranger Things": fani znaleźli rażący błąd w nowym zwiastunie serialu Netflix. Wpadka była zamierzona?

Produkcje TVP nie będą już trafiać na Netflix? Jest nowy pomysł

Netflix wiele miesięcy temu podjął współpracę z Telewizją Polską, dzięki czemu bibliotekę platformy od 2019 roku regularnie zasilały produkcje TVP. Jak podaje portal spidersweb.pl, powołując się na wirtualnemedia.pl, niebawem może się to zmienić. 

Jak podają wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska zamierza skupić się na własnym projekcie i rozwijać własną platformę streamingową TVP GO. Od jakiegoś czasu na platformie nie pojawiają się już starsze seriale Telewizji Polskiej. Ucichł też nieco temat wspólnego serialu Netflixa i TVP o tytule "Erynie" z Marcinem Dorocińskim w roli głównej. Na szczegóły przyjdzie jeszcze poczekać. Nie ma też oficjalnego oświadczenia na temat współpracy Netflixa z Telewizją Polską.

loader

Netflix: ile to kosztuje?

Netflix jest płatną platformą streamingową. Oznacza to, że by korzystać z bogatej biblioteki Netflixa, trzeba wykupić subskrypcję. Są trzy rodzaje pakietów, a oto ich ceny:

  • podstawowy - 29 zł,
  • standard - 43 zł,
  • premium - 60 zł.

Zobacz także: „Furioza“ kolejnym globalnym hitem Netflixa. Polski film zawojował zestawienie TOP10 serwisu [WIDEO]

RadioZET.pl/spidersweb.pl/wirtualnemedia.pl

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET