Zamknij

"Prey": prequel "Predatora" w pierwszej zapowiedzi. Kiedy premiera? [WIDEO]

17.05.2022 11:48
Predator - kadr z filmu
fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER/East News

W sieci pojawił się teaser filmu "Prey" - produkcji opowiadających o losach morderczych kosmitów, rozgrywających się na długo przed wydarzeniami z kultowego filmu "Predator".

"Predator" powraca w wielkim stylu. W sieci zadebiutowała zapowiedź 5. filmu w serii o niebezpiecznie groźnych morderczych kosmitach. Jak prezentuje się teaser prequela zatytułowanego "Prey"?

"Prey": zobacz pierwszy teaser prequelu "Predatora"

Kultowa produkcja Johna McTiernana z 1987 roku z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej była przełomem w gatunku science fiction. Gatunek tytułowego kosmity pojawił się kolejnych czterech filmach, a nawet doczekał się dwóch crossoverów z innym słynnym kosmicznym drapieżnikiem - Obcym.

Nic więc dziwnego, że po przejęciu wytwórni 20th Century Fox i praw do jej marek przez Disneya, rozpoczęto prace nad kontynuacją historii gatunku znanego jako Yautja. Tym razem zobaczymy przeszłość Predatorów, bo akcja filmu "Prey" rozegra się na długo przed wydarzeniami ukazanymi w produkcji z 1987 roku.

W powyższym teaserze widzimy, że tytułowy kosmita ściga dwie młode dziewczyny z plemienia Komanczów. Oto jak prezentuje się oficjalny opis fabuły filmu.

Akcja thrillera osadzona jest w świecie ludu Komanczów 300 lat temu. Film opowiada o Naru - doświadczonej wojowniczce, która zaciekle chroni swoje plemię przed wysoce rozwiniętym drapieżnikiem z kosmosu.

W "Prey" zobaczymy więc pierwszą wizytę Yautja na Ziemi. Okazuje się, że kosmiczni łowcy urządzali sobie polowania na naszej planecie na długo przed tym, co widzieliśmy w poprzednich filmach z serii.

"Prey": kiedy premiera prequelu "Predatora"?

Za film odpowiada Dan Trachtenberg - reżyser znany między innymi z "Cloverfield Lane 10". Produkcja skupi się na Naru, granej przez gwiazdę serialu "Legion" - Amber Midthunder. Dziewczyna będzie musiała poradzić sobie z przewyższającymi ją technologicznie najeźdźcami, by udowodnić, że jest prawdziwą wojowniczką. Twórcy zdradzili również datę premiery filmu. "Prey" trafi na platformę Hulu i Disney+ już 5 sierpnia 2022 roku. Na razie nie wiadomo jak produkcja będzie dystrybuowana w Polsce.

RadioZET.pl/Hulu/YouTube