Zamknij

Transpłciowa aktorka i gwiazdor "Dunkierki" w romantycznej produkcji Martina Scorsese [ZWIASTUN]

29.04.2021 15:40

"Port Authority" to romantyczna opowieść o spotkaniu chłopaka i dziewczyny z dwóch różnych światów. W rolach głównych wystąpili Leyna Bloom i Fionn Whitehead. Producentem wykonawczym jest Martin Scorsese.

Port Authority
fot. materiały prasowe Warszawskiego Festiwalu Filmowego

W sieci pojawił się zwiastun filmu "Port Authority" w reżyserii i według scenariusza Danielle Lessovitz. Produkcja, nad którą czuwał Martin Scorsese, opowiada pełną niuansów, nietuzinkową historię romansu dwudziestolatków z totalnie odmiennych światów. W rolach głównych występują Leyna Bloom - gwiazda serialu "Pose" - oraz Fionn Whitehead znany przede wszystkim z filmu "Dunkierka" Christophera Nolana.

"Port Authority": Historia miłosna transpłciowej dziewczyny i chłopaka z prowincji [ZWIASTUN]

"Port Authority" przedstawia historię 20-letniego Paula (Fionn Whitehead), który po tym, jak został wyrzucony z domu w środkowej Pensylwanii, przyjechał do Nowego Jorku. Chłopak nie ma pomysłu dokąd pójść i co ze sobą zrobić. Krótkie spotkanie z piękną Wye (Leyna Bloom) sprawia, że nie przestaje o niej myśleć. Postanawia odszukać dziewczynę, która okazuje się tancerką niewiele starszą od niego. Paul jest zafascynowany urodą i pewnością siebie Wye. Ona również zaczyna żywić do niego uczucie. Między dwudziestolatkami wybucha romans, rodzi się miłość. Wye przedstawia ukochanego swojej rodzinie - tej wybranej przez siebie, ze środowiska LGBTQ. Choć nigdy nie ukrywała przed chłopakiem swojej tożsamości, Paul zdaje się być zaskoczony. By kontynuować znajomość z Wye, będzie musiał skonfrontować się z własnymi uprzedzeniami, a przede wszystkim z prawdą o sobie samym.

Zobacz także

Film "Port Authority" zderza ze sobą kompletnie różne światy pary kochanków, jednocześnie zestawiając twardy amerykański realizm z pulsującym energią podziemnym życiem Nowego Jorku. Odpowiadające za jego dystrybucję Momentum Pictures zaprezentowało oficjalny zwiastun:

"Port Authority": Kiedy premiera?

Międzynarodowa premiera "Port Authority" odbyła się na festiwalu w Cannes w 2019 roku. Obraz Danielle Lessovitz był też prezentowany na Warszawskim Festiwalu Filmowym 2019 w sekcji "Odkrycia". Teraz film ma trafić do szerokiej dystrybucji. Jego premiera kinowa została zaplanowana na 28 maja 2021, zaś internetowa na 1 czerwca 2021. Póki co nie wiemy, kiedy "Port Authority" trafi do polskich kin.

loader

Zobacz także

RadioZET.pl/Collider, Warszawski Festiwal Filmowy