Zamknij

Russell Crowe jako egzorcysta. Kiedy premiera opartego na faktach thrillera "Pope's Exorcist"?

30.06.2022 11:53
Russell Crowe
fot. SplashNews.com/East News

Russell Crowe wystąpi w thrillerze z elementami horroru pod tytułem "Pope's Exorcist". Wcieli się w tytułowego duchownego opartego na postaci prawdziwego księdza z Watykanu.

Powstaje film inspirowany doświdczeniami ojca Gabriele'a Amortha - oficjalnego egzorcysty Watykanu i diecezji rzymskiej. W "Pope's Exorcist" w roli głównej wystąpi Russell Crowe.

"Pope's Exorcist": Russell Crowe jako ksiądz egzorcysta

Filmów o kapłanach wypędzających złe duchy powstało w historii kina wiele. Żaden jednak nie dorównał prawdziwej ikonie w tym temacie - "Egzorcyście" z 1973 roku - przełomowym horrorze, który zmienił oblicze horrorów.

Jak podaje The Hollywood Reporter, niebawem zobaczymy kolejną produkcję opowiadającą o egzorcyście. Tym razem takim, który istniał naprawdę i zajmował wysokie stanowisko w strukturach kościoła katolickiego. Mowa o ojcu Gabriele'u Amorthcie - włoskim pauliście, który w 1985 roku został egzorcystą. Założył Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, którego do roku 2000 był prezesem. W ciągu swojej kariery dokonał ponad 100 tysięcy egzorcyzmów. Amorth zmarł w 2016 roku w wieku 91 lat. Opisał swoje rzekome walki z demonami w książce "Wyznania egzorcysty" z 1990 roku, która stała się bestsellerem.

Reżyserem filmu "Pope's Exorcist" został Julius Avery znany między innymi z horroru "Operacja Overlord" z 2018 roku. W głównej roli obsadzono nowozelandzko-australijskiego gwiazdora Russella Crowe. Avery skomentował wybór aktora.

Moim celem była praca z Russellem. Współpraca z nim przy niesamowitym "Pope's Exorcist" to naprawdę spełnienie marzeń.

Na razie nie zdradzono szczegółów na temat nadchodzącego filmu. Wiadomo, że ma być thrillerem z elementami nadprzyrodzonymi, więc zapewne zobaczymy wątki rodem z klasycznego horroru.

"Pope's Exorcist": kiedy premiera filmu?

Na razie tytuł jest na wczesnym etapie produkcji. Zdjęcia do filmu mają ruszyć we wrześniu 2022 roku w Irlandii. Obecnie data premiery "Pope's Exorcist" nie jest znana. Prawdopodobnie na produkcję poczekamy co najmniej kilkanaście miesięcy.

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter