Zamknij
Pogrzeb Zygmunta Józefczaka
  • EN_01533080_0003
  • EN_01533080_0004
  • EN_01533080_0018
  • 6 Zobacz
fot. Artur Barbarowski/ East News

Zygmunt Józefczak zmarł 24 lipca tego roku. Ostatnie pożegnanie aktora Starego Teatru w Krakowie odbyło się 28 lipca w południe w Kaplicy Wszystkich Świętych na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie. Tak wyglądał pogrzeb 75-letniego Zygmunta Józefczaka.

Zygmunt Józefczak zmarł 24 lipca 2022 roku. Kilka miesięcy temu aktor doznał wypadku. Spadł z metalowych schodów, doznając urazu czaszkowo-mózgowego. 75-letni aktor przeszedł operację, po której czekała go długa i specjalistyczna rehabilitacja. Niestety, lekarzom nie udało się uratować życia aktora. Ostatnie pożegnanie Zygmunta Józefczaka odbyło się 28 lipca 2022 roku w Kaplicy Wszystkich Świętych na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie.

Zygmunt Józefczak walczył o życie. Potrzebne są pieniądze na rehabilitację po poważnym wypadku

 Pogrzeb Zygmunta Józefczaka. Tak wyglądało ostatnie pożegnanie aktora [GALERIA]

Zygmunt Józefczak urodził się 30 kwietnia 1947 roku w Poznaniu. Był aktorem filmowym, teatralnym oraz wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Związany był z m.in. Teatrem Ludowym w Krakowie oraz Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. Na dużym ekranie pojawił się w takich filmach jak m.in. "Jan Paweł II" Johna Kenta Harrisona, "Karol — człowiek, który został papieżem" Giacomo Battiato oraz "Prawdziwe zbrodni" Alexandrosa Avranasa. Józefczak zagrał też w wielu spektaklach Teatru Telewizji. Tak aktora żegnali bliscy i przyjaciele.