Zamknij

„Pogromcy Duchów: Dziedzictwo“: znamy datę premiery sequela najnowszej części „Ghostbusters“

29.06.2022 11:59
Pogromcy duchów: Dziedzictwo - kadr z filmu
fot. materiały prasowe UIP

„Pogromcy Duchów: Dziedzictwo 2“ powstanie. Właśnie poznaliśmy datę premiery kolejnej odsłony słynnego cyklu. Co jeszcze wiemy o filmie?

„Pogromcy Duchów” powrócą. Właśnie potwierdzono datę premiery kolejnego odcinka przygód grupy młodocianych pogromców duchów, którzy przypadkowo odkryli sprzęt swojego dziadka na farmie w Oklahomie. Mężczyzna należał do grupy Ghostbusters, którzy walczyli z nadprzyrodzonymi stworwami w Nowym Jorku w latach 80., co mogliśmy oglądać w pierwszych dwóch filmach z serii. 

Niedawno reżyser Jason Reitman, syn Ivana Reitmana, twórcy oryginalnych części, zdradził, że tytuł roboczy filmu to „Firehouse”, czyli „remiza”. Zagraniczni dziennikarze uznają, że taki podtytuł sugeruje, że akcja ponownie przeniesie się do Nowego Jorku, gdzie bohaterowie operowali właśnie z charakterystycznego budynku straży pożarnej.

Nowi „Pogromcy Duchów” – twórcy i obsada

Jason Reitman pozostaje reżyserem i głównym scenarzystą obrazu. W filmie miałyby ponownie pojawić się gwiazdy „Afterlife”, czyli Mckenna GracePaul RuddFinn Wolfhard i Carrie Coon, choć oficjalne informacje dotyczące obsady nie zostały jeszcze ujawnione.

Na razie nie wiadomo czy gwiazdy oryginalnej serii, które pojawiły się w małych rolach w „Afterlife” pojawią się w nowej odsłonie. Czas pokaże.

„Pogromcy duchów: Dziedzictwo 2” – kiedy premiera?

Właśnie potwierdzono, że nowa odsłona cyklu trafi na ekrany kin 20 grudnia 2023 roku.

Czytaj także: Startuje „Przebojowe kino samochodowe Radia ZET”. Kiedy i gdzie odbędą się seanse?

Radiozet.pl/Colliider.com

Disney+ - logo
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Disney+