Zamknij

„Podplaczka”: Zac Efron w nowej wersji słynnego horroru na bazie Stephena Kinga [WIDEO]

10.02.2022 13:59
Podpalaczka - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Peacock

„Podpalaczka” powraca. Nowa wersja słynnego horroru bazującego na powieści Stephena Kinga już wkrótce na naszych ekranach. Co już wiemy o nowym filmie z Zaciem Efronem?

„Podpalaczka” (org. „Firestarter”) to nowa adaptacja słynnej powieści Stephena Kinga, o młodej dziewczynce o niezwykłych telekinetycznych mocach, która siłą swojego umysłu potrafi wzniecić pożar. Dziewczynka sama boi się swoich zdolności. Kiedy jednak agencja bezpieczeństwa narodowego USA zainteresuje się dziwnymi przypadkami podpaleń w małym miasteczku, dziewczynka i jej rodzina będą musieli uciekać, aby nie stać się eksperymentem medycznym.

Film Keitha Thomasa jest nową adaptacją powieści Stephena Kinga z 1980 roku. Warto przypomnieć, że pierwsza adaptacja powstała już w 1984 roku. Wtedy w główną rolę wcielała się młoda Drew Barrymore.

„Podpalaczka” 2022 ­– zwiastun 

W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun produkcji. Film reklamowany jest następującym materiałem wideo:

„Podpalaczka” 2022 – twórcy i obsada

Reżyserem nowej wersji filmu jest Keith Thomas, człowiek odpowiedzialny za niezależny horror „Nocne czuwanie”. Scenariusz, na bazie powieści Stephena Kinga, powstał zaś w głowie Scotta Teemsa, jednego ze współautorów skryptu do filmu „Halloween zabija”, pracującego także przy takich serialach jak „Narcos: Meksyk” czy „Rectify”. Teems będzie też jednym ze scenarzystów nowej wersji „Egzorcysty”, która wkrótce znajdzie się w produkcji.

Na ekranie nowej wersji filmu zobaczymy takich aktorów i aktorki jak: Zac Efron, Gloria Reuben, Ryan Kiera Armstrong, Sydney Lemon czy Michael Greyeyes.

„Podpalaczka” – kiedy premiera?

Premiera nowego filmu przewidziana jest na 13 maja na amerykańskiej platformie Peacock. Na razie nie wiadomo, kiedy film zawita u polskich odbiorców.

Czytaj także: „MEN“: zwiastun nowego filmu Alexa Garlanda, twórcy „Anilihalcji“ i „Ex Machina“ [WIDEO]

RadioZET.pl/Variety