Zamknij

„Pisklę”: zwiastun i recenzja szokującego horroru o dorastaniu [WIDEO]

22.09.2022 16:27

„Pisklę” to poruszający fiński horror, opowiadający o dorastaniu w wyjątkowo przerażający sposób. W sieci pojawił się właśnie polski zwiastun filmu. Kiedy premiera?

Pisklę - kadr z filmu
fot. materialy prasowe Velvet Spoon

„Pisklę” (ang. „Hatching”) to przejmujący fiński horror, pokazujący okres dorastania jako przerażającą zmianę. Produkcja, której światowa premiera odbyła się na festiwalu filmowym w Sundance, opowiada o losach pewnej nastolatki, które pewnego dnia znajduje w lesie jajko i postanawia się nim zaopiekować. Nie jest jednak gotowa na to, co wykluje się ze skorupki, ani na to, jak nowy „przyjaciel” diametralnie zmieni jej życie.

„Pisklę” to film zaskakujący, mieszający rozwiązania różnych gatunków i pokazujący, że najgorszym, co może nas spotkać w życiu, wcale nie są potwory z piekła rodem, ale… inni ludzie. Porażająca wizja wchodzenia w dorosłość i potrzeby buntu przed dorosłymi.

„Pisklę” – zwiastun 

Velvet Spoon, polski dystrybutor filmu, wypuścił właśnie pierwszy zwiastun produkcji. Materiał przedstawia się następująco:

„Pisklę” – recenzja

Po pokazach na Sundance oraz tych w ramach festiwalu Nowe Horyzonty, pisaliśmy o filmie:

„Nietypowy horror o wchodzeniu w dorosłość, silnie zahaczający o nurt body horroru. Gdy młoda dziewczyna podkrada ptasie jajo, by zajmować się nim, po uśmierceniu ptaka, który się nim dotychczas opiekował, nie spodziewa się nawet, co wykluje się z powiększającego się coraz bardziej "naczynia". "Hatching" to kino zaskakujące, angażujące i potrafiące podnieść nam ciśnienie. Dosadna historia dorastania pokazana w mrocznej i nieco obrzydliwej formie. Tym jednak, co najbardziej przerażające w filmie, nie są potwory rodem z najgorszych koszmarów, a... inni ludzie i ich reakcje na naszą swobodę ekspresji i zachowania. Fiński film to dzieło, które skłania do dyskusji i przemyśleń. Myślę, że po seansie tego filmu na Horyzontach, dyskusje na jego temat będzie słychać w Arsenale przez wiele, wiele godzin. Wspaniałe Kino!”

„Pisklę” – twórcy i obsada

Reżyserką filmu jest Hanna Bergholm, a produkcja powstała na bazie scenariusza Ilji Rautsi. Na ekranie możemy zaś oglądać takich aktorów i aktorki jak: Siri Solaninna, Sophia Heikkila, Jani Volanen, Reino Nordin, Oiva Ollila, Saija Lentonen czy Ida Maattanen.

loader

„Pisklę” – kiedy premiera?

Film trafi do polskich kin już w piątek 14 października.

Czytaj także: Klęska polskiego filmu Netflixa. Stał się hitem tylko w naszym kraju

RadioZET.pl/informacja prasowa Velvet Spoon/YouTube

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.