Zamknij

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Jest oficjalne oświadczenie jego firmy

Sylwia Wamej
22.08.2019 13:36

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Tragiczną informację podał w czwartek Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA. Firma producencka założona przez Piotra Woźniaka-Staraka Watchout Studio wydała oficjalne oświadczenie, w którym we wzruszających słowach pożegnała 39-letniego filmowca.

Piotr Woźniak-Starak
fot. Agnieszka Snieżko/ East News

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Oficjalne oświadczenie firmy Watchout Studio

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Po kilkudniowych poszukiwaniach na mazurskim jeziorze Kisajno płetwonurkowie wyłowili ciało 39-letniego filmowca. Świat filmowy pogrążony jest w żałobie. Oficjalny komunikat pojawił się na facebookowym profilu Watchout Studio, firmy producenckiej, założonej przez Piotra Woźniaka-Staraka.

18 sierpnia 2019 roku w tragicznym wypadku zginął Piotr Woźniak-Starak, producent filmowy, założyciel Watchout Studio, prawdziwy przyjaciel, mąż Agnieszki Woźniak-Starak. Był ciepłym, niezwykłym człowiekiem, o otwartym sercu, a jednocześnie zawodowym filmowcem, który potrafił realizować swoje wizje artystyczne, porywając za sobą miliony widzów. Stworzył własny, autorski model realizacji filmowej, pozwalający na precyzyjne osiąganie celów oraz unikatową współpracę całego zespołu. Pozostawił trwały ślad w historii polskiej i światowej kinematografii, jako producent m.in. wielokrotnie nagradzanych filmów „Bogowie” i „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, które cieszyły się w Polsce większym zainteresowaniem niż hollywoodzkie produkcje, a jednocześnie pozwoliły na zwrot dotacji z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – czytamy w komunikacie Watchout Studio.

Przyjaciele Piotra Woźniaka-Staraka we wpisie podkreślają, że miał ambicje wystąpić po drugiej stronie jako reżyser.

Wkrótce wejdzie na ekrany film „Ukryta Gra” – realizacja wizji Piotra o międzynarodowej produkcji ze światową obsadą. Przygotowywał się do realizacji swoich artystycznych ambicji – wkrótce miał wystąpić po drugiej stronie kamery jako reżyser, w kolejnej produkcji Watchout Studio. Pozostanie w pamięci wszystkich jako prawdziwy filmowiec, nietuzinkowy człowiek o niezwykłej, wrażliwej, artystycznej osobowości – troskliwy, oddany twórca, przyjaciel i mąż. Jesteśmy dumni, że mogliśmy z Piotrem pracować – piszą przyjaciele i współpracownicy zmarłego filmowca.

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Jego ciało wyłowili płetwonurkowie

Piotr Woźniak-Starak zaginął 18 sierpnia po tym, gdy wypadł z motorówki na mazurskim jeziorze Kisajno. Razem z nim płynęła 27-letnia towarzyszka, mieszkanka Łodzi. Kobiecie nic się nie stało. Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka trwały kilka dni. W czwartek prokuratura okręgowa w Olsztynie oficjalnie potwierdziła, że Piotr Woźniak-Starak nie żyje. W czwartek rano płetwonurkowie wyłowili z jeziora Kisajno ciało 39-letniego filmowca.

RadioZEt.pl/ SW