Zamknij

Piotr Adamczyk w pełnym akcji thrillerze „Wrobiony“. Kiedy premiera polskiego filmu?

28.06.2022 08:59
Wrobiony - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Kino Świat

Piotr Adamczyk w polskim filmie nakręconym w pięknym włoskim miasteczku. „Wrobiony“ to opowieść o świecie sztuki i szwindlu, który wymknął się spod kontroli. Kiedy premiera?

„Wrobiony“ to najnowsza produkcja z udziałem Piotra Adamczyka i Daniela Olbrychskiego. Polski film, nakręcony we Włoszech, opowiada historię badacza sztuki z Uniwersytetu Wrocławskiego, który wyrusza do malowniczego Porto Ercole, by na miejscu zebrać materiały naukowe dotyczące ostatních lat życia i pracy Caravaggia. Na miejsu okazuje się, że doszło do nieoczekiwanej śmierci innego pasjonata twórczości barokowego artysty. Zmarły poświęcił całe życie na poszukiwaniach bezcennego obrazu „Maria Magdalena w ekstazie“. Po przyjeździe Dominik, polski badacz, zaczyna kontynuować poszukiwania mężczyzny.

Ekscytująca przygoda szybko jednak zmienia swoje oblicze. Szybko okazuje się, że na tropie unikalnego płótna jest również włoska mafia. Dominik zostaje uwikłany w niebezpieczne śledztwo, które ujawnia kulisy międzynarodowej intrygi. Walcząc z czasem i z potężnymi przeciwnikami próbuje rozwikłać skrywaną przez wieki tajemnicę obrazu. Kto znajdzie obraz jako pierwszy? Czy obraz jednak zaginął już na zawsze?

„Wrobiony“ – twórcy i obsada 

Reżyserem i autorem scenariusza jest polski twórca Piotr Śmigasiewicz, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej. U boku Piotra Adamczyka zobaczymy też takich aktorów i aktorki jak: Daniel Olbrychski, Paulina Holtz, Alessandra Mastronardi („Nieznośny ciężar wielkiego talentu”, „Zakochani w Rzymie”), Luca Calvani („Kryptonim U.N.C.L.E.”, „Zakochani w Rzymie”), Torsten Voges („Big Lebowski”) czy Gedeon Burkhard („Bękarty wojny”).

„Wrobiony” – kiedy premiera? 

Polska premiera filmu przewidziana jest na 19 sierpnia.

Czytaj także: Padł rekord filmowy 2022 roku. Tom Cruise ma powody do dumy

RadioZET.pl/informacja prasowa Kino Świat

Disney+ - logo
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Disney+