Zamknij

"Piątek trzynastego": kultowy horror doczeka się oficjalnie nowej części

02.09.2022 14:05

Wytwórnia New Line Cinema udostępniła zaszyfrowaną wiadomość, dotycząc długo wyczekiwanego sequela serii "Piątek trzynastego". Kiedy horror powróci do kin?

Piątek trzynastego 3 - Richard Brooker - kadr z filmu
fot. Paramount Pictures/materiały prasowe

W mediach społecznościowych wytwórni New Line Cinema pojawił się post na który fani serii "Piątek trzynastego" czekali od dawna. Wygląda na to, że powstaje kolejna część słynnej serii horrorów.

"Piątek trzynastego": kultowy horror z nową częścią

Jeśli mowa o slasherach, na myśl przychodzi kilka ikonicznych postaci. Jedną z nich jest Jason Voorhees - zdeformowany morderca, pałający rządzą zemsty na nastolatkach - główny bohater niemal wszystkich filmów z serii "Piątek trzynastego". Zamaskowany zabójca niebawem powróci.

Na Instagramie New Line Cinema pojawił się tajemniczy post, stylizowany na zrzut ekranu powiadomień iPhone'a. Wynika z niego, że do wytwórni wiadomość wysłał sam Jason.

O, o! Jak myślicie, czego chce Jason Voorhees?!

Oczywiście powyższy post nie jest oficjalnym potwierdzeniem plotek, które krążą od lat, według których niebawem zobaczymy nowy film z Voorheesem w roli głównej, ale nie bez powodu trafił na media społecznościowe New Line Cinema. Firma jest dystrybutorem czterech ostatnich filmów z serii i obecnie posiada prawa do produkcji. Niewykluczone, że prace nad nowym filmem już ruszyły.

Ostatnia informacja dotycząca nowego "Piątku trzynastego" pochodzi sprzed kilku tygodni. W sierpniu 2022 roku producent Roy Lee, który odpowiadał za takie horrory, jak seria "Blair Witch", "Krąg" i "To", zasugerował, że nadal jest zaangażowany w kolejną część historii Jasona. W 2018 roku ruszyły prace nad horrorem, za który miało odpowiadać Vertigo Entertainment, ale film nigdy nie został zrealizowany ze względu na prawną batalię między twórcami serii o to, kto jest właścicielem praw do marki. Sprawa została rozstrzygnięta pod koniec 2021 roku. Prawa wróciły do scenarzysty oryginału - Victora Millera, ale samą postać dorosłego Jasona i tytuł serii posiada reżyser i producent pierwszego "Piątku trzynastego" - Sean S. Cunningham. Wygląda jednak na to, że wszystkie strony zainteresowane nową produkcją w cyklu się dogadały.

"Piątek trzynastego": kiedy premiera nowej części?

Według nieoficjalnych informacji nowy "Piątek trzynastego" ma trafić do kin w 2023 roku. Trudno jednak powiedzieć, jak będzie w rzeczywistości. Nic nie wiadomo o ewentualnym filmie, trudno powiedzieć, kto produkcję wyreżyseruje i kto w niej zagra. Fanom serii przyjdzie więc jeszcze trochę poczekać na konkrety.

loader

RadioZET.pl/Instagram