Zamknij

Philip Baker Hall nie żyje. Gwiazdor "Magnolii" i "Godzin szczytu" miał 90 lat

Sergiusz Kurczuk
14.06.2022 07:34

Odszedł Philip Baker Hall - aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. W ciągu swojej wieloletniej kariery wystąpił w niemal 200 produkcjach. Miał 90 lat.

Philip Baker Hall
fot. AXELLE/BAUER-GRIFFIN.COM/East News

12 czerwca 2022 roku zmarł Philip Baker Hall. Był amerykańskim aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym. Odszedł w wieku 90 lat. Co było przyczyną jego śmierci?

Philip Baker Hall nie żyje

Jak podaje Deadline, rodzina aktora potwierdziła zgon Halla w oficjalnym oświadczeniu.

Nasz ukochany Philip zmarł w spokoju w domu w Glendale, otoczony kochającą rodziną.

Zmarł z powodu rozedmy płuc.

Philip Baker Hall urodził się 10 września 1931 roku w Toledo w stanie Ohio. Uczęszczał na University of Toledo. Po wcieleniu do armii służył w Niemczech jako tłumacz. Następnie uczył w liceum. W końcu zamieszkał w Nowym Jorku, gdzie występował w przedstawieniach na Broadwayu i Off Broadwayu.

Karierę przed kamerą rozpoczął w roku 1970 filmem "Zabriskie Point". 6 lat później zadebiutował w swoim pierwszym serialu - "Good Times". W swojej karierze występował w takich produkcjach, jak "Mayday w stratosferze", "Człowiek z Atlantydy", "Zabijcie mnie, jeśli zdołacie", "M.A.S.H.", "Człowiek o twarzy Bogarta", "Noc, w którą runął most", "Powrót McClaina", "Szpital miejski", "Hardcastle i McCormick", "Policjanci z Miami", "Zdążyć przed północą", "Więzy rodzinne", "Pogromcy duchów II", "Falcon Crest", "Napisała: Morderstwo", "Prawnicy z Miasta Aniołów", "Zdrówko!", "Szpital Dobrej Nadziei", "Utalentowany pan Ripley", "Trzecia planeta od Słońca", "Kancelaria adwokacka", "Truman Show", "Lekarze z Los Angeles", "Ścigany", "Suma wszystkich strachów", "Pasadena", "Detektyw Monk", "Prezydencki poker", "The Loop", "Pohamuj entuzjazm", "Współczesna rodzina", "Operacja Argo", "Ruth & Erica", "BoJack Horseman" czy "Drugie życie".

Najbardziej znanymi produkcjami z udziałem aktora są "Magnolia" z 1991 roku, gdzie wcielił się w Jimmy'ego Gatora, seria "Godziny szczytu", w której grał kapitana Diela oraz serial "Kroniki Senfielda", skąd widzowie kojarzyć go mogą z roli Joe Bookmana. Łącznie na koncie miał 185 pozycji filmowych i telewizyjnych. Ostatnią produkcją z udziałem Philia Bakera Halla był serial "Mesjasz" z 2020 roku.

Aktor był dwukrotnie żonaty. Z Mary-Ellą Holst miał dwie córki - Patricię i Darcy. Z Holly Wolfle doczekał się kolejnych dwóch córek - Adelli oraz Anny.

loader

RadioZET.pl/Deadline

358320