Zamknij

Pete Doherty bez ogródek o nałogu narkotykowym. Stworzył film dokumentalny "Stranger In My Own Skin"

05.10.2022 15:41

Pete Doherty, lider zespołu The Libertines, wraz ze swoją partnerką Katią De Vidas, nakręcili film dokumentalny o niebezpieczeństwach związanych z uzależnieniem od narkotyków. Znany brytyjski muzyk bez ogródek opowie o swojej burzliwej przeszłości.

Pete Doherty bez ogródek o nałogu
fot. Cover Images/East News

Pete Doherty i Katia De Vidas nakręcili film dokumentalny "Peter Doherty: Stranger In My Own Skin", przedstawiający bez ogródek i cenzury walkę brytyjskiego rockmana z nałogiem. Kręcony przez ponad 10 lat film dokumentalny pokazuje drogę, jaką przeszedł lider grup The Libertines i Babyshambles – od najgorszego momentu, do chwili, gdy może pochwalić się, że od trzech lat nie zażywa już substancji psychoaktywnych.

„Peter Doherty: Stranger In My Own Skin” – twórcy o głośnym projekcie

Jak podają dziennikarze portalu Wirtualna Polska, Katia de Vidas, reżyserka filmu, a prywatnie partnerka Doherty’ego, w rozmowie z portalem Variety powiedziała, że:

„Nakręciłam ten film, aby uświadomić wszystkim konsekwencje uzależnienia u ludzi, niezależnie od tego, czy jesteś gwiazdą rocka, czy nie”.

Twórczyni zdradziła, że jej kamera uchwyciła „zaginione dusze, spojrzenia i prawdę”, a jej praca polegała na odkrywaniu ukrytych znaczeń. 90-minutowy film jest zaś wynikiem pracy nad ponad 200 godzinami materiału, który zebrano w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Pete Doherty to człowiek o burzliwej przeszłości

Pete Doherty to brytyjski muzyk i frontman zespołów The Libertines i Babyshambles, które osiągnęły popularność przypadła na początek lat 2000. Debiutancki krążek grupy „Up The Bracket” z 2002 roku sprawił, że zespół z dnia na dzień trafił na pierwsze strony gazet i zyskał rzesze fanów. Wieloletni związek Doherty’ego z modelką Kate Moss również przyczynił się do zwiększonej popularności artysty. Tak szybka i nieoczekiwana sława stała się jednak klęską dla zdrowia członków zespołu i przyczyniła do uzależnienia od substancji psychoaktywnych przez Doherty’ego. Jak przypominają dziennikarze WP.pl w kolejnych latach frontman zespołu miał coraz częściej kłopoty z prawem, związane z posiadaniem narkotyków, bądź jazdę pod wpływem substancji, które doprowadziły go na skraj ruiny. W najcięższym momencie swojego życia musiał zajmować się pracą seksualną, aby wiązać koniec z końcem. W 2016 roku Doherty "odbił się od dna" i założył zespół indie-rockowy Peter Doherty and the Puta Madres. Teraz historia muzyka ma stać się „opowieścią ku przestrodze”, pokazującą, jak bardzo narkotyki są w stanie wyniszczyć organizm nawet najbardziej obiecujących jednostek.

loader

„Peter Doherty: Stranger In My Own Skin” – kiedy premiera dokumentu?

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie film trafi do szerokiej publiczności. Jak podaje portal Variety jego światowa premiera ma odbyć się podczas Targów MIPCOM w Cannes, odbywających się w dniach 17-20 października. Bliżej terminu imprezy poznamy pewnie więcej szczegółów filmowego projektu i dostaniemy pierwszy zwiastun.

Czytaj także: Luca Guadagnino zaprzecza, że kanibalistyczny romans „Bones and All“ ma związek z aferą Armiego Hammera

RadioZET.pl/WP.pl/Deadline

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET