Zamknij

Patryk Vega z wielomilionową dotacją od państwa. Dostanie wsparcie z PISF

13.07.2021 14:45

Patryk Vega ma powody do radości. Znalazł się na liście PISF, obejmującej tytuły, które otrzymają wsparcie z kasy państwa. Vega może liczyć na wielomilionową dotację. Polski Instytut Sztuki Filmowej uwzględnił aż dwie produkcje znanego reżysera i producenta.

Patryk Vega
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Patryk Vega jest obecnie jednym z najpopularniejszych, najbardziej kontrowersyjnych i jednocześnie najbardziej płodnych reżyserów i producentów filmowych. Co ciekawe, jego dzieła, choć zwykle są mocno krytykowane za ich wartość artystyczną, przyciągają wiele tysięcy widzów.

Niemal każdy film Vegi jest kasowym sukcesem. Być może sekretem są właśnie kontrowersyjne, mocne tematy, jakie w swoich produkcjach porusza Vega, a może też dobra promocja - bo tego reżyserowi odmówić nie można. Do tego grupa znanych, dobrze zgranych ze sobą aktorów, chwytliwy temat no i seks, którego w dziełach tego twórcy nie brakuje. Jakby nie było - pozycja Patryka Vegi na rodzimym rynku filmowym jest bardzo silna i wiele wskazuje na to, że nie zmieni się to w najbliższym czasie.

Zobacz także: Kinga Rusin ostro komentuje pomysł "ugruntowania dziewczynek do cnót niewieścich" ministra Czarnka

Patryk Vega dostanie wielomilionową dotację od państwa

Okazuje się, że Vega może liczyć na duże wsparcie od państwa. Właśnie Polski Instytut Sztuki Filmowej ogłosił listę projektów, które dostaną państwowe środki na dystrybucję, a znalazły się na niej aż dwie produkcje Vegi.

Wsparcie, jakie uruchomił PISF, ma na celu wspieranie kinowej dystrybucji polskich filmów pełnometrażowych w Polsce w czasie trwania pandemii COVID-19. Vega, który do tej pory sam finansował swoje dzieła, dostanie środki na dwie swoje produkcje. Mowa o filmach "Miłość, seks i pandemia" z Małgorzatą Rozenek-Majdan i Anną Muchą oraz "Znajdę Cię". Kwota, jaką zgarnie Vega, jest niebagatelna - to aż 6 milionów złotych. Oba filmy dostały maksymalne możliwe dofinansowania.

loader