Zamknij

Patryk Vega nakręci anglojęzyczny film o Władimirze Putinie. W tej roli widzi hollywoodzką gwiazdę

Michał Kaczoń
20.05.2022 11:18
Patryk Vega
fot. TRICOLORS/East News

Patryk Vega zdradził, że od swojego kolejnego filmu planuje kręcić jedynie filmy anglojęzyczne, a jego najnowszym projektem będzie produkcja biograficzna o tym, jak Władimir Putin doszedł do władzy. Marzy, by zatrudnić gwiazdę Hollywood w roli głównej.

Patryk Vega nakręci film o Władimirze Putinie. Polski scenarzysta i reżyser odbył niedawno rozmowę z dziennikarzami The Hollywood Reporter, w której podzielił się swoimi planami na przyszłość. Wedle słów reżysera, po nakręceniu filmu „Autobiografia”, Vega skupi się na produkcjach anglojęzycznych z zagranicznymi gwiazdami. Jego pierwszym projektem ma być film biograficzny, poświęcony postaci prezydenta Rosji – Władimira Putina.

Patryk Vega nakręci biografię Putina

Jak dowiedzieli się dziennikarze The Hollywood Reporter, film ma nosić tytuł „The Vor in Law”, co jest sformułowaniem podobnym do „Ojca Chrzestnego”. Produkcja ma skupić się na okresie od początków jego kariery w Sankt Petersburgu „aż do wojny w Ukrainie”, jak podkreślił sam reżyser.

Film ma kosztować ok. 12 mln dolarów. Pieniądze Patryk Vega wyłoży częściowo z własnej kieszeni, a częściowo dzięki prywatnym inwestycjom kapitałowym. Film ma być kręcony w Polsce, Litwie i na Malcie. Zdjęcia mają ruszyć w przyszłym roku.

„Umiem nakręcić film w 13 dni za 300 tys. dolarów. Potrafię nakręcić film w takim samym tempie i używając tego samego sprzętu, za 10% australijskiego budżetu. Nie wspominając już nawet o budżetach hollywoodzkich. Także doskonale wiem, ile jestem w stanie zrobić, mając 10 mln”.

Patryk Vega o polskim sukcesie i nieprzychylności mediów 

Podczas rozmowy Patryk Vega odniósł się także do swojego sukcesu w box officie. Jak przypomina The Hollywood Reporter, filmy reżysera zarobiły w kraju ponad 100 mln dolarów.

„Prasa mnie nie lubi, bo jestem króle box office’u. Czuję, że nie mogę się już bardziej rozwinąć w Polsce. Czuję, że praca po angielsku to naturalny etap rozwoju mojej kariery”.

RadioZET.pl/Antyradio.pl/The Hollywood Reporter