Zamknij

Twórca "Parasite" pracuje nad nowym filmem. W roli głównej zagra Robert Pattinson

20.01.2022 13:52
Joon-ho Bong
fot. FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

Joon Ho Bong - reżyser oscarowego filmu "Parasite" stworzy do życia nowy film. W roli głównej ma wystąpić Robert Pattinson. O czym opowie produkcja?

Niemal dwa lata po premierze "Parasite" Joon Ho Bong wziął się za zupełnie nową produkcję. Reżyser stworzy film dla wytwórni Warer Bros. z Robertem Pattinsonem w jednej z głównych ról.

Joon Ho Bong: nowy film twórcy "Parasite"

"Parasite" rozbił bank podczas rozdania Oscarów 2020. Południowokoreańska produkcja zdobyła cztery nagrody Akademii Filmowej, sprawiając, że cały świat skierował swój wzrok na filmy i seriale z Republiki Korei.

Jak donosi Deadline, po kilkunastomiesięcznej przerwie Bong rozpoczął pracę nad kolejnym filmem. Ma być to adaptacja nadchodzącej powieści science fiction "Mickey7" autorstwa Edwarda Ashtona. Za produkcję odpowie Warner Bros., a jednym z głównych gwiazdorów zostanie Robert Pattinson - aktor, który niedługo zadebiutuje jako Batman.

To jednak nie koniec na temat przyszłych filmów oscarowego reżysera. Jednocześnie Bong pracuje nad wciąż niezatytułowaną produkcją z ramienia własnego studia Offscreen. Pomoże mu w niej producent Dooho Choi z Kate Street Picture Company i Plan B.

Książka "Mickey7" trafi na rynek amerykański w lutym 2022 roku. Chociaż film będzie inspirowany powieścią, źródła podają, że biorąc pod uwagę przeszłe doświadczenia Bonga z adaptacjami, jego wersja może ostatecznie różnić się od literackiego pierwowzoru. Książka opowiada o mężczyźnie, który wyrusza na jednoosobową ekspedycję mającą na celu kolonizację lodowego świata Niflheim. Za każdym razem, gdy misja obiera zbyt niebezpieczny, czy wręcz samobójczy kierunek, załoga zwraca się do Mickeya. Mężczyzna jest bowiem nieśmiertelny. Kiedy umiera, odradza się w nowym ciele z większością dawnych wspomnień. Po sześciu zgonach Mickey7 zaczyna rozumieć, dlaczego to właśnie on został wysłany na Niflheim. 

Kiedy premiera nowego filmu twórcy "Parasite"?

Film na podstawie książki "Mickey7" to kolejna umowa Bonga podpisana z WarnerMedia w ostatnich miesiącach. Reżyser rozpoczął współpracę z korporacją, zgadzając się produkować serialowy remake "Parasite" dla HBO. Na razie nie zdradzono pozostałych szczegółów dotyczących nadchodzącej produkcji. Trudno więc przewidywać jej datę premiery.

RadioZET.pl/Deadline