Zamknij

„Pajęcza głowa“: nowy film Netflixa z Chrisem Hemsworthem od twórcy „Top Gun: Maverick“ [WIDEO]

18.05.2022 12:58
Pajęcza głowa - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Netflix

„Pajęcza głowa“ to kolejny film Netflixa z udziałem Chrisa Hemswortha. O czym opowiada thriller science-fiction? Kiedy premiera?

„Pajęcza głowa” (org. „Spidershead”) to nowa propozycja platformy streamingowej Netflix z udziałem Chrisa Hemswortha. Po globlabym sukcesie filmu akcji„Tyler Rake: Ocalenie”, przyszedł czas na thriller science-fiction.

„Pajęcza głowa” to opowieść o szalonym naukowcu, który na tajemniczej wyspie prowadzi niekonwencjonalne badania nad środkami zmieniającymi świadomość. Swoje nowe mieszanki leków testuje na grupie skazanych w ultranowoczesnym zakładzie karnym. Środki psychoaktywne wpływają na sposób percepcji rzeczywistości przez swoich użytkowników, ale lek „ma zmienić świat”, jak zarzeka się pomysłodawca projektu. 

W tych warunkach między dwójką skazanych zaczyna rodzić się wyjątkowa relacja. Para będzie próbować wyswobodzić się z okrutnego eksperymentu. Czy jednak ich więź jest prawdziwa? Czy bohaterowie mogą w ogóle ufać swoim zmysłom, czy może wszystko jest częścią inteligentnie spreparowanej symulacji?

„Pajęcza głowa” to adaptacja opowiadania George’a Saundersa „Ucieczka z Pajęczej Głowy”, opublikowanego na łamach magazynu The New Yorker.

„Pajęcza głowa” – zwiastun 

W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun projektu. Materiał prezentuje się następująco:

„Pajęcza głowa” – twórcy i ekipa

Reżyserem filmu jest Joseph Kosinski, twórca odpowiedzialny za sukces filmów „Tron: Dziedzictwo” oraz „Niepamięć”. Kosinski jest też reżyserem głośnego, choć przekładanego przez pandemię filmu „Top Gun: Maverick”, który ma wejść na ekrany kin już 27 maja, po swojej światowej premierze na festiwalu filmowym w Cannes.

Scenariusz filmu powstał w głowach Rhette’a Reese’a i Paula Wernecka, na bazie opowiadania George’a Saundersa. Duet scenarzystów najlepiej znany jest ze współpracy przy dwóch częściach „Deadpoola”, filmie „Life” czy obu części komedii „Zombieland”.

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów jak Chris Hemsworth, Jurnee Smollett czy Miles Teller, z którym Kosinski współpracował już na planie „Mavericka”. Oprócz nich w mniejszych rolach zobaczymy także: Marka Paguio, Tess Haubrich czy Nathana Jonesa.

„Pajęcza głowa” – kiedy premiera?

Premiera filmu przewidziana jest na piątek 17 czerwca na platformie Netflix.

Czytaj także: „Good Luck to you, Leo Grande”: zwiastun i mini-recenzja hitu Sundance z Emmą Thompson [WIDEO]

RadioZET.pl/Entertainment Weekly/IMDB/YouTube