Zamknij
Ostatni pojedynek - plakaty
  • Jodie Comer-LD
  • Matt Damon-LD
  • Adam Driver-LD
  • 4 Zobacz
fot. materiały prasowe 20th Century Studios

"Ostatni pojedynek" to nadchodzące dzieło Ridleya Scotta, w którym główne role grają Adam Driver, Matt Damon, Jodie Comer i Ben Affleck. Gwiazdy pojawiły się na nowych plakatach promujących film.

"Ostatni pojedynek" to kolejny historyczny fresk w dorobku reżyserskim Ridleya Scotta. Tym razem twórca "Gladiatora" zabierze widzów do średniowiecza, gdzie pojedynek o wszystko stoczą Adam Driver i Matt Damon.

"Ostatni pojedynek" - O czym jest nowy film Ridleya Scotta?

"Ostatni pojedynek" ("The Last Duel") to opowieść o zdradzie i zemście w czasach, w których brutalność wobec kobiet była na porządku dziennym. Akcja filmu toczy się w 1386 roku we Francji i ukazuje prawdziwą historię ostatniego pojedynku przeprowadzonego w tym kraju decyzją stojącego na czele parlamentu króla. Udział wzięli w nim Jean de Carrouges (Matt Damon), szanowany francuski rycerz podległy hrabiemu Pierre'owi d'Alencon (Ben Affleck), oraz Jacques Le Gris (Adam Driver) - jego dawny giermek, sąsiad i przyjaciel, którego żona de Carrougesa (Jodie Comer) oskarżyła o gwałt. 

Cała czwórka głównych bohaterów pojawiła się na nowych plakatach - majestatycznych i intymnych zarazem. Możecie zobaczyć je, przeglądając galerię powyżej.

loader

"Ostatni pojedynek" - Kiedy premiera?

Matt Damon i Ben Affleck są scenarzystami i producentami wykonawczymi nowego filmu Ridleya Scotta. Scenariusz napisali wraz z Nicole Holofcener na podstawie książki Erica Jagera "The Last Duel: A True Story of Crime, Scandal, and Trial by Combat in Medieval France". Nicole Holofcener znalazła się też w gronie producentów wraz z Ridleyem Scottem oraz Kevinem J. Walshem i Jennifer Fox. Wśród producentów wykonawczych, poza Damonem i Affleckiem, są natomiast Kevin Halloran, Drew Vinton i Madison Ainley. "Ostatni pojedynek" trafi do kin w całej Polsce już 15 października 2021 roku.

RadioZET.pl/20th Century Studio