Zamknij

„Ostatni komers“ – nowy zwiastun intrygującego polskiego „coming of age“ [WIDEO]

27.05.2021 11:29
Ostatni komers - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Galapagos Films/Jakub Socha

„Ostatni komers“ Dawida Nickela został nagrodzony na festiwalu filmowym w Gdyni. Z okazji zbliżającej się kinowej premiery dostaliśmy pełnoprawny zwiastun. Kiedy premiera?

„Ostatni komers” to polska opowieść o wchodzeniu w dorosłość. Tytułowy komers to impreza, w tym wypadku impreza na zakończenie gimnazjum. W oczekiwaniu na wydarzenie, które zwieńczy pewien okres życia młodych, grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. Produkcja jest więc niejako opowieścią inicjacyjną, w ciekawy sposób ukazującą moment wejścia w dorosłość.

„(Jest) portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi” – jak czytamy w oficjalnych materiałach promocyjnych.

Film został nagrodzony na festiwalu w Gdyni laurem dla Najlepszego Filmu Mikrobudżetowego, a także nagrodą od Jury Młodzieżowego.

„Ostatni komers” – zwiastun

W sieci pojawił się właśnie zwiastun, zapowiadający, z jakiego rodzaju emocjami będziemy mieli do czynienia podczas seansu. Materiał prezentuje się następująco:

„Ostatni komers” – obsada i ekipa

Film jest pełnometrażowym debiutem reżyserskim Dawida Nickela, absolwenta Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który fachu filmowa uczył się także na planach filmów Małgorzaty Szumowskiej, jako asystent reżysera. Scenariusz do obrazu powstał w głowie reżysera, który zainspirował się nie tylko własnymi doświadczeniami, ale także fragmentami powieści „Ma być czysto” Anny Cieplak, by stworzyć polską historię o wchodzeniu w dorosłość.  

Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów jak: Sandra Drzymalaska (w ostatnim czasie najlepiej znana dzięki roli w hicie NetflixaSexify”), Mikołaj Matczak, Nel Kaczmarek, Zofia Świątkiewicz, Jakub Wróblewski oraz debiutant Michał Sitnicki, którego reżyser zaprosił do projektu, po tym jak odnalazł go na Instagramie.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Ostatni komers” – kiedy premiera?

Film ma wejść do polskich kin już 18 czerwca.

Czytaj także: "Cruella" - oceniamy najnowszy film aktorski Disneya z niezawodną Emmą Stone [RECENZJA]

RadioZet.pl/materiały prasowe Galapagos Films