Zamknij

„Osobliwość”: Florence Pugh odkrywa cud w nowym filmie zdobywcy Oscara [WIDEO]

Michał Kaczoń
05.10.2022 11:55

Florence Pugh odkrywa zaskakujący cud w pierwszym zwiastunie filmu „Osobliwość”, zwycięzcy Oscara za „Fantastyczną kobietę”, Sebastiana Lelio. Kiedy premiera „The Wonder”?

Osobliwość - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Netflix

„Osobliwość” (org. „The Wonder”) to nowa propozycja platformy streamingowej Netflix dla fanów opowieść kostiumowych i nietypowych mieszanek gatunkowych. Florence Pugh wciela się w rolę pielęgniarki Lib Wright, która zostaje wezwana do małej irlandzkiej wioski, aby zbadać jedenastoletnią dziewczynkę. Annie od jakiegoś czasu przestała w ogóle jeść, ale w ogóle nie podupada na zdrowiu. Co więcej – ma się wyjątkowo dobrze. Mieszkańcy są zaskoczeni, a do wioski przybywają turyści i pielgrzymi, którzy chcą zobaczyć „cud natury” na własne oczy. Lib próbuje zrozumieć, w jaki sposób dziewczynka wciąż jest pełna sił. Czy we wsi rzeczywiście mieszka święta żywiąca się "manną z nieba", czy też może padła ona ofiarą bardziej złowrogich sił?

„Osobliwość” – zwiastun 

Prezentowany na festiwalach w San Sebastian i Toronto film reklamowany jest następującym materiałem promocyjnym:

„Osobliwość” – twórcy i obsada

Reżyserem i współscenarzystą filmu jest zdobywca Oscara za film „Fantastyczna kobieta”, pochodzący z Chile, Sebastian Lelio. Drugą autorką scenariusza jest Alice Birch, świetnie znana z seriali „Normalni ludzie” i „Rozmowy z przyjaciółmi” na podstawie bestsellerowych powieści Sally Rooney.

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Florence Pugh, Ciaran Hinds, Niamh Algar, Tom Burke, Toby Jones, Elaine Cassidy czy Kila Lord Cassidy w roli Anne O’Donnel, „dziewczynki, będącej cudem”.

loader

„Osobliwość” – kiedy premiera?

Film zadebiutuje na platformie streamingowej Netflix już w środę, 16 lisopada.

Czytaj także: Rosja kręci propagandowy film o wojnie w Ukrainie. Chce wybielić swoje zbrodnie [ZDJĘCIA]

RadioZET.pl/Filmweb/YouTube/informacja prasowa Netflix

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET