Zamknij

„Oskarżony”: Charlotte Gainsbourg broni swojego syna w głośnym dramacie z Wenecji [WIDEO]

13.01.2022 13:57

„Oskarżony” to dramat sądowy, skupiający się na oskarżeniach o gwałt. Młody chłopak musi bronić się przed sądem. Czy jest winny? A może sam padł ofiarą pomówień? Głośny dramat Yvana Attala pokazywany był na festiwalu filmowym w Wenecji. Kiedy polska premiera?

Oskarżony - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Galapagos Films

„Oskarżony” (org. "Les Choses humaines") Yvana Attala to dramat, przyglądający się historii młodego chłopaka, oskarżonego o gwałt. W trakcie rozprawy na jaw wyjdą jednak liczne nieścisłości i pytania w sprawie zeznań, a najbliżsi bohatera zaczną zastanawiać się czy chłopak rzeczywiście jest winny, a może sam stał się ofiarą nieprawdziwych oskarżeń? Reżyser nie boi zadawać się niewygodnych pytań i przyglądać niezwykle trudnej sytuacji z kilku różnych stron, potęgując napięcie i pozwalając widzowi samodzielnie odkryć, co zdarzyło się naprawdę.

„Oskarżony” – zwiastun 

W sieci zadebiutował właśnie premierowy zwiastun filmu. Materiał prezentuje się następująco:

„Oskarżony” – twórca o projekcie

Reżyser filmu Yvan Attal w następujących słowach wypowiedział się o swoim nadchodzącym projekcie, uzasadniając przy okazji dlaczego zdecydował się obsadzić w głównych rolach swoją żonę Charlotte Gainsbourg oraz ich syna Bena Attal.

"Patrzyłem na nich przede wszystkim jak na aktorów […] Zagraliśmy razem z Benem w filmie "Pieskie życie", mieliśmy tam bardzo przejmującą scenę, która mnie bardzo dotknęła".

Reżyser wspomina, że pragnął ponownie przeżyć podobne emocje i nietypowy kontakt z synem, dzięki pracy przy kolejnym projekcie filmowym. Wybór ekranowej matki przyszedł mu równie łatwo.

„Między nimi, [tj. między Charlotte a Benem] dzieją się ważne rzeczy na ekranie, bardzo dobrze widać emocje między tymi postaciami. Wybrałem ich, tak jak wybieram innych aktorów do ról w moich filmach".

Charlotte Gainsbourg w następujący sposób wspomina zaś pracę nad projektem: 

 "Yvan dokładnie wie, czego chce na planie. Jest super, ale też jest…bardzo szczery i mówi wprost, o co chodzi. Mimo, że jestem w tej branży już od dawna, nadal jestem bardzo wrażliwa na to, co dzieje się na planie, z tego względu zachowuję pewien dystans. Nie znaleźliśmy jeszcze idealnego sposobu na współpracę. A może właśnie to jest idealne rozwiązanie…" – podkreślała aktorka w jednym z wywiadów.

loader

„Oskarżony” – twórcy i obsada 

Reżyserem i współscenarzystą jest Yvan Attal, twórca takich filmów jak „Moja żona jest aktorką”, „Do Not Disturb” „Z pasją” czy „Pieskie życie”. Drugim autorem scenariusza jest Yael Langman, stały współpracownik reżysera.

W filmie zobaczymy znanych i uznanych aktorów, na chele z Charlotte Gainsbourg ("Antychryst"), Benem Attalem ("Z pasją"), Mathieu Kassovitz ("Nienawiść") czy debiutantkę Suzanne Jouannet.

„Oskarżony” – kiedy premiera?

Polska premiera kinowa filmu przewidziana jest na 28 stycznia.

Czytaj także: Powstaną nowe "Dziewczyny z Dubaju": "Film z uczciwym, znanym i szanowanym producentem" [WIDEO]

RadioZET.pl/infomacja prasowa Galapagos Films