Zamknij

Oscary 2022: ruszyło śledztwo w sprawie ataku Willa Smitha na Chrisa Rocka. Ile potrwa?

Sergiusz Kurczuk
30.03.2022 07:32

Will Smith, który spoliczkował Chrisa Rock podczas Oscarów 2022, odpowie za swoje zachowanie przed członkami Akademii Filmowej. Ruszyło postępowanie w tej sprawie.

Will Smith, Chris Rock
fot. Neilson Barnard/Getty AFP/East News

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej - organizacja odpowiedzialna za przyznawanie Oscarów, oficjalnie rozpoczęła śledztwo w sprawie zdarzenia, które miało miejsce na 94. gali rozdania słynnych nagród. Chodzi o atak fizyczny Willa Smitha na jednego z prowadzących - komika Chrisa Rocka.

Oscary 2022: śledztwo w sprawie ataku Willa Smitha na Chrisa Rocka

Rozdanie Oscarów 2022 przejdzie prawdopodobnie do historii nie za sprawą nagrodzonych filmów, czy wzruszających przemów, ale wpadki, która miała miejsce na gali. Podczas ogłaszania jednego ze zwycięzców, Chris Rock zażartował z żony Willa Smitha  - Jady Pinkett Smith, która choruje na łysienie plackowate. Komentarz prowadzącego spotkał się z ostrą reakcją gwiazdora, który wyszedł na scenę, spoliczkował Rocka, a następnie krzyczał w jego kierunku z widowni.

Chociaż uderzony w twarz komik nie złożył zawiadomienia na policję, własne śledztwo w tej sprawie toczy się z ramienia członków Amerykańskiej Akademii Filmowej. Jak podaje Deadline, 29 marca 2022 roku wystosowano z tego powodu oficjalny list, w którym zapowiedziano podjęcie dalszych kroków, mających wyjaśnić zajście. 

Akademia potępia działania pana Smitha na wczorajszej gali. Oficjalnie rozpoczęliśmy formalny przegląd incydentu i zbadamy dalsze działania oraz konsekwencje zgodnie z naszym Regulaminem, Standardami postępowania i prawem stanu Kalifornia.

W liście członkowie Akademii stwierdzili, że rozpatrzenie incydentu potrwa nawet do kilku tygodni. Zanim więc usłyszymy konkrety, będziemy musieli trochę poczekać.

Będziemy informować o wszelkich zmianach, ale prosimy również o szanowanie zarządu, personelu Akademii i procesu w miarę jego rozwoju, aby mógł on działać w sposób, w jaki był przemyślany i zgodny z zasadami. Prosimy zaufać, że Rada Gubernatorów przeprowadzi ten proces w sposób, który jest zarówno adekwatny, jak i odnoszący się z szacunkiem do wszystkich zaangażowanych w sprawę, przy jednoczesnym zachowaniu standardów Akademii.

Co grozi Willowi Smithowi za karygodne zachowanie?

Oscary 2022: czy Will Smith odda Oscara?

Nagrodzony w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy za główną rolę w filmie "King Richard. Zwycięska rodzina" Smith, już przeprosił za swoje czyny w instagramowym wpisie, zaadresowanym do Rocka. Na razie nie wiadomo, jakie konsekwencje wyciągną członkowie Akademii. Pojawiają się jednak głosy, że aktor powinien stracić przyznaną mu statuetkę. Czy tak się stanie? Przekonamy się za kilka tygodni.

loader

RadioZET.pl/Deadline

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET