Zamknij

Oscary 2022: głosowanie na #OscarFanFavorite trwa, a Akademia pokazuje dotychczasowe TOP10

Michał Kaczoń
01.03.2022 14:55

Oscary 2022 zbliżają się wielkimi krokami. Tegoroczna gala odbędzie się już w nocy z 27 na 28 marca w Dolby Theatre w Los Angeles. W tym roku wraz ze specjalną kategorią, skierowaną do fanów kina i Oscarów. Jakie filmy znajdują się na czele stawki #OscarFanFavorite?

Wcielenie - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Warner Bros.

Oscary 2022 zostaną przyznane już za niecały miesiąc. Gala, która odbędzie się w nocy z 27 na 28 marca w Los Angeles, szykuje się na pierwsze takie wydarzenie w historii. Na razie nie milkną echa protestów przeciwko wręczeniu aż ośmiu nagród poza oficjalnym czasem antenowym imprezy, ale Akademia wciąż nie ustosunkowuje się do tych niezadowolonych głosów.

Na razie próbuje całą uwagę odbiorców skupić na swojej nowo wprowadzonej kategorii: #OscarFanFavorite, dzięki której to sami widzowie wybiorą Ulubiony Film Roku w czymś na wzór Nagrody Publiczności. 

Członkowie Akademii właśnie ogłosili, jakie filmy zdobywają na razie największą liczbę głosów w internetowym plebiscycie.

Oscary 2022: #OscarFanFavorite. Które filmy mają szansę na statuetkę? 

Z postu w mediach społecznościowych, umieszczonego w poniedziałek wieczorem, wynika, że nagrodę w nowej kategorii otrzyma jeden z poniższych filmów (kolejność alfabetyczna):

Jak zatem widać – lista liderów jest zróżnicowana – znajdują się tu zarówno produkcje już nominowane przez członków Akademii Filmowej: „Psie pazury”, „Diuna”, „Tick, Tick… Boom!” czy nominowany za efekty specjalne „Spider-Man: Bez drogi do domu”, ale także pominięte hity kinowe i VOD, jak "Kopciuszek", "Sing 2", "Legion samobójców: The Suicide Squad", głośny horror Jamesa Wana "Wcielenie" czy mało znany film z udziałem Johnny'ego Deppa, wyemitowany w amerykańskich kinach w grudniu 2021, właśnie w celu zdobycia oscarowej nominacji. 

Niedawno informowaliśmy, że to „Kopciuszek” znajduje się u szczytu prowadzenia zestawienia. Nowa infografika pokazuje, z jakimi produkcjami przyjdzie mu się zmierzyć. Biorąc jednak pod uwagę, że plebiscyt trwa jeszcze do 3 marca, wszystko może się zdarzyć.

Warto też zaznaczyć, że wysoka pozycja hitu Netflixa - „Armia Umarłych” wydaje się wypadkową tego, że fani reżysera Zacka Snydera po tym, jak zdali sobie sprawę, że z powodów formalnych nie mogą nominować jego „Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera”, zagłosowali po prostu na jego drugi zeszłoroczny film.

loader

Oscary 2022: do kiedy głosowanie na #OscarFanFavorite i kiedy sama gala?

Głosować na nagrodę specjalną można za pomocą Twittera oraz specjalnej strony internetowej (ta metoda dostępna jest tylko na terenie USA) do czwartku 3 marca. 

Sama gala rozdania Oscarów odbędzie się zaś w nocy z 27 na 28 marca.

Czytaj także: Netflix nie podporządkuje się rosyjskiemu prawu i nie będzie emitować pro-rosyjskich materiałów

RadioZET.pl/Facebook i Twitter: The Academy

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET