Will Smith przeprosił Chrisa Rocka za spoliczkowanie na Oscarach 2022: "Przegiąłem"

Sergiusz Kurczuk
29.03.2022 09:22

Will Smith spoliczkował Chrisa Rocka podczas Oscarów 2022. Teraz laureat statuetki przeprasza za swoje zachowanie wobec jednego z prowadzących galę.

Chris Rock, Will Smith
fot. ROBYN BECK/AFP/East News

Will Smith postanowił wziąć odpowiedzialność za swoje czyny i publicznie przeprosił Chrisa Rocka za wymierzenie mu policzka podczas rozdania Oscarów 2022. Gwiazdor filmu "King Richard. Zwycięska rodzina" wystosował w tej sprawie oświadczenie.

Oscary 2022: Will Smith przeprasza Chrisa Rocka

Tysiące kinomanów na całym świecie czeka na rozdanie Oscarów. W roku 2022 gala przejdzie do historii z powodu żenującej wpadki, która miała miejsce pod czas ceremonii. Nie jednej zresztą.

Jednym z ogłaszających zwycięzców podczas Oscarów 2022 był aktor i komik Chris Rock. Z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru postanowił skomentować fryzurę żony Willa Smitha - Jady Pinkett Smith. Porównał ją do G.I. Jane, co spotkało się z ostrą reakcją gwiazdora "Kinga Richarda". Smith wszedł na scenę, spoliczkował Rocka, a następnie krzyczał w kierunku prowadzącego niecenzuralne słowa. Gwiazdor uderzył kolegę po fachu, ponieważ Jada Pinkett Smith choruje na łysienie plackowate - stąd krótka fryzura aktorki. Jak sam tłumaczy, dowcipy ze stanu zdrowia małżonki sprawiły, że zadziałał pod wpływem impulsu. Zachowanie aktora zostało potępione przez członków Akademii Filmowej. Rock nie zgłosił sprawy na policję.

Kilkadziesiąt godzin później, kiedy emocje już opadły, Smith zreflektował się i zamieścił na swoim Instagramie oficjalne oświadczenie w sprawie fizycznego ataku na Rocka.

Przemoc w każdej formie jest toksyczna i destrukcyjna. Moje zachowanie na ostatnim rozdaniu Oscarów było niedopuszczalne i niewybaczalne. Dowcipy na mój temat są częścią mojej pracy, ale żart o zdrowiu Jady to było za dużo do zniesienia i zareagowałem emocjonalnie. Chciałbym Cię publicznie przeprosić, Chris. Przegiąłem i postąpiłem źle. Jestem zawstydzony, a moje działania były niezgodne z człowiekiem, którym chcę być. Na świecie miłości i dobroci nie ma miejsca na przemoc. Chciałbym również przeprosić Akademię, producentów gali, wszystkich uczestników i wszyscy widzów na całym świecie. Chciałbym przeprosić rodzinę Williamsów i moją rodzinę "Kinga Richarda". Głęboko żałuję, że moje zachowanie splamiło to, co… była skądinąd cudownym przeżyciem dla nas wszystkich. Cały czas nad sobą pracuję.

Mimo przeprosin niesmak pozostał. Członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej zapowiedzieli, że nie zostawią tej sprawy i zamierzają pociągnąć Smitha do odpowiedzialności. Na razie nie wiadomo jednak, co planują.

loader

RadioZET.pl/Instagram

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET