Zamknij

Oscary 2022: Will Smith mógł zostać aresztowany. Policja była gotowa, by interweniować

Sergiusz Kurczuk
01.04.2022 06:56

Oscary 2022 mogły zakończyć się dla Willa Smitha pobytem w areszcie. Po spoliczkowaniu Chrisa Rocka, policja z Los Angeles była gotowa zakuć aktora w kajdanki.

Will Smith
fot. Neilson Barnard/Getty AFP/East News

Mało brakowało, a Oscary 2022 odbyłby się w cieniu jeszcze większego skandalu. Atak Willa Smitha na Chrisa Rocka mógł zakończyć się aresztowaniem gwiazdora filmu "King Richard. Zwycięska rodzina".

Oscary 2022: Will Smith mógł trafić do aresztu za atak na Chrisa Rocka

Wygląda na to, że 94. gala wręczenia Oscarów przejdzie do historii nie za sprawą nagrodzonych filmów, tylko afery, jaka wybuchła dookoła żartu z Jady Pinkett Smith - żony Willa Smitha, który padł ze sceny z ust jednego z prowadzących - Chrisa Rocka. Mąż aktorki zareagował w agresywny sposób, wychodząc na scenę i policzkując komika.

Chris Rock postanowił nie wzywać policji, ale okazuje się, że gdyby to zrobił, funkcjonariusze z Los Angeles aresztowaliby Smitha od razu podczas Oscarów 2022. Jak podaje The Hollywood Reporter, tuż po zdarzeniu policjanci byli gotowi do interwencji na celebryckiej imprezie. Will Packer - jeden z producentów Oscarów w rozmowie z Good Morning America zdradził kulisy afery.

Powiedzieli, no wiesz: "To jest pobicie". Tego słowa wtedy użyli... "Jesteśmy gotowi, by go aresztować. Możecie wnieść oskarżenia. Możemy go aresztować".

Packer zdradził, że nie rozmawiał podczas oscarowej nocy ze Smithem oraz potwierdził, że Rock nie był zainteresowany wniesieniem oskarżeń.

Przedstawiali opcje, ale podczas rozmowy Chris nie był do nich przychylny. Powiedział: "Nie, w porządku". Mówił: "Nie, nie, nie". Nawet w momencie, w którym powiedziałem: "Rock, daj im skończyć".

Sprawa pomiędzy Smithem i Rockiem rozeszła się po kościach. Kilkanaście godzin po Oscarach 2022 zdobywca statuetki za rolę w filmie "King Richard. Zwycięska rodzina", przeprosił zaatakowanego kolegę w instagramowym wpisie. Chociaż Smithowi nie grożą żadne kłopoty prawne, Akademia Filmowa prowadzi obecnie śledztwo dotyczące wydarzenia.

Oscary 2022: czy Will Smith odda Oscara? 

Na razie nie wiadomo, jakie konsekwencje wyciągną członkowie Akademii. Pojawiają się jednak głosy, że Smith powinien stracić przyznaną mu statuetkę. Czy tak się stanie? Przekonamy się za kilka tygodni.

loader

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET