Zamknij

Znany reżyser o ataku Willa Smitha na Oscarach: "Teraz w Ukrainie wysadzają w powietrze dzieci"

Sergiusz Kurczuk
05.04.2022 14:09

Michael Bay odniósł się do kontrowersyjnego wydarzenia z Oscarów 2022. Chodzi o spoliczkowanie Chrisa Rocka przez Willa Smitha. Reżyser odniósł się do wojny w Ukrainie.

Chris Rock i Will Smith
fot. ROBYN BECK/AFP/East News

Atak Willa Smitha na Chrisa Rocka dotarł również do Michaela Baya. Reżyser postanowił skomentować sytuację, do której doszło na Oscarach 2022, odnosząc się do obecnych wydarzeń w Ukrainie.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Michael Bay o ataku Willa Smitha

Oscary 2022 przeszły w cieniu skandali. Najgłośniejszym był policzek, który wymierzył Chrisowi Rockowi Will Smith. Nagrodzony Oscarem aktor tłumaczył się chęcią obrony dobrego imienia swojej żony, ale mimo to przeprosił za zachowanie, zrezygnował z członkostwa w Akademii Filmowej, został wyrzucony z kilku powstających produkcji i poniesie konsekwencje wyciągniętych przez członków stowarzyszenia przyznającego Oscary.

Jak podaje Deadline, Michael Bay - reżyser znany z takich serii, jak "Transformers" czy "Bad Boys", podczas promocji swojego najnowszego filmu pod tytułem "Ambulance", został poproszony o komentarz w tej sprawie. Smith był gwiazdą obu części produkcji policyjnej realizowanej przez Baya. Okazuje się, że filmowiec nie oglądał 94. gali wręczenia Oscarów. Wieści o zdarzeniu z imprezy doszły do niego z opóźnieniem. Jak słusznie zauważył, obecnie na świecie dzieją się ważniejsze sprawy niż afera podczas rozdania nagród filmowych.

Przede wszystkim ciężko to przyznać, ale to jedyne, o czym teraz mówią ludzie. Tak naprawdę nie obchodzi mnie to. Hollywood jest bardzo pochłonięte sobą. A w Ukrainie w tym momencie wysadzają w powietrze dzieci. O tym powinniśmy rozmawiać.

Trudno nie zgodzić się ze słowami Baya, chociaż reżyser zaprezentował gównie perspektywę amerykańską. W USA atak Rosji na Ukrainę nie jest aż tak mocno przeżywany, jak w Europie, co nie zmienia faktu, że konflikt jest niezwykle ważny dla całego świata. Cios zadany przez Smitha Rockowi był już zresztą komentowany w kontekście wojny w Ukrainie. Osoba publiczna postanowiła uciec się do dość prymitywnej reakcji na żarty ze swojej żony w obliczu niespotykanej w Europie od czasów II wojny światowej agresji kraju leżącego w Europie na swojego sąsiada, tym samym dając przyzwolenie na przemoc. 

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy

Wojna w Ukrainie: rosyjscy żołnierze mordują dzieci

Bay nie przesadzał, odnosząc się do sytuacji, które dzieją się za naszą wschodnią granicą. Korespondenci z całego świata donoszą o brutalności i barbarzyństwie wojsk rosyjskich. Żołnierze nie tylko bombardują tereny zamieszkane przez cywili, ale również z zimną krwią mordują oraz gwałcą kobiety i dzieci, wysadzają szpitale i szkoły, ostrzeliwują korytarze humanitarne, torturują obywateli Ukrainy oraz dopuszczają się okradania swoich ofiar. W ostatnim czasie światem wstrząsnęły doniesienia ze zarównanej z ziemią Buczy, w której armia Putina dokonała niezwykle agresywnej rzezi na ludności cywilnej.

loader

RadioZET.pl/Deadline

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET