Zamknij

Oscary 2022: Chris Rock zarobi na spoliczkowaniu przez Willa Smitha

Sergiusz Kurczuk
31.03.2022 07:42

Oscarowa afera wokół spoliczkowania Chrisa Rocka przez Willa Smitha obróciła się na korzyść uderzonego komika. Okazuje się, że zarobi na sławetnym zdarzeniu.

Chris Rock
fot. ROBYN BECK/AFP/East News

Chris Rock wyjdzie na oscarowej aferze na plus, przynajmniej jeśli chodzi o finanse. Okazuje się, że komik wyprzedał w ciągu jednego dnia więcej biletów na swoje występy, niż w ciągu miesiąca. Wszystko dzięki spoliczkowaniu przez Willa Smitha.

Oscary 2022: Chris Rock wyprzedał bilety dzięki aferze z Willem Smithem

Oscary 2022 przejdą do historii w cieniu skandalu, jakim było spoliczkowanie Chrisa Rocka przez Willa Smitha. Nagrodzony statuetką aktor uderzył prowadzącego po tym, jak ze sceny padły niewybredne żarty na temat jego żony.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, powołując się na dane z serwisu TickPick, na którym można kupić bilety na rozmaite wydarzenia, kontrowersyjne zachowanie Smitha, przyniosło Rockowi nieoczekiwane korzyści. Według tweeta z 28 marca 2022 roku, w ciągu kilku godzin sprzedano rekordową liczbę biletów na nadchodzące występy komika.

Sprzedaliśmy więcej biletów na Chrisa Rocka w ciągu jednej nocy niż łącznie w ciągu ostatniego miesiąca.

Mowa o komediowym show "Ego Death World Tour". Trasa rozpocznie się już 2 kwietnia 2022 roku i ma zakończyć się w listopadzie. Co ciekawe finałowy występ odbędzie się w Dolby Theatre - w tym samym miejscu, w którym tradycyjnie odbywają się oscarowe gale, a więc tam, gdzie Smith spoliczkował Rocka. Fani komika liczą więc na lekkie zmodyfikowanie programu i nawiązanie do głośnej sytuacji. Rock oprócz wielu miast Stanów Zjednoczonych odwiedzi również Wielką Brytanię, Australię i Nową Zelandię.

Oscary 2022: czy Will Smith odda Oscara?

Nagrodzony w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy za główną rolę w filmie "King Richard. Zwycięska rodzina" Smith, już przeprosił za swoje czyny w instagramowym wpisie, zaadresowanym do Rocka. Chociaż komik nie zgłosił sprawy na policję, obecnie trwa śledztwo członków Akademii Filmowej. Na razie nie wiadomo, jakie konsekwencje wyciągną osoby odpowiedzialne za Oscary 2022. Pojawiają się jednak głosy, że aktor powinien stracić przyznaną mu statuetkę. Czy tak się stanie? Przekonamy się za jakiś czas.

loader

RadioZET.pl/PAP/Twitter

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET