Zamknij

Gwiazdy "Black Widow" i "Nie czas umierać" w obsadzie nowego filmu Christophera Nolana

10.12.2021 12:45

Do gwiazdorskiej obsady filmu Christophera Nolana "Oppenheimer" dołączyły kolejne znane twarze - Florence Pugh, Rami Malek i Benny Safdie. W kogo się wcielą?

Florence Pugh, Rami Malek
fot. Invision/Invision/East News, TOLGA AKMEN/AFP/East News

Christopher Nolan pracuje obecnie nad opartym na faktach filmem wojennym "Oppenheimer", opowiadającym o twórcy bomby atomowej. Do obsady pełnej gwiazd Hollywood dołączyły trzy kolejne nazwiska - Florence Pugh, Rami Malek i Benny Safdie.

"Oppenheimer": Florence Pugh, Rami Malek i Benny Safdie w obsadzie filmu Christophera Nolana

O tym, że Nolan powoła do życia film o J. Robercie Oppenheimerze - amerykańskim fizyku odpowiedzialnym za skonstruowanie pierwszej w historii broni atomowej, wiadomo już od kilku miesięcy. Będzie to pierwsza produkcja reżysera, realizowana poza wytwórnią Warner Bros. Pictures.

Do tej pory ogłoszono kilka nazwisk aktorów zaangażowanych w przedsięwzięcie. W rolach głównych wystąpią Cillian Murphy, Matt Damon, Robert Downey Jr. oraz Emily Blunt. Jak podaje Deadline u ich boku zobaczymy również gwiazdę filmu Marvela Florence Pugh, która wcieliła się w Yelenę Belovą w "Black Widow" oraz Ramiego Maleka, grającego ostatnio antagonistę w produkcji o Bondzie zatytułowana "Nie czas umierać". W obsadzie pojawi się też znany z "Licorice Pizza" Benny Safdie.

Universal Pictures - wytwórnia odpowiedzialna za "Oppenheimera" na razie nie potwierdziła powyższych informacji, odmawiając komentarza w tej sprawie. Źródła Deadline zdradziły jednak, w kogo wcielą się nowi członkowie obsady filmu. Pugh zagra Jean Tatlock, członkinię Komunistycznej Partii Stanów Zjednoczonych, która miała romans z Oppenheimerem, a Safdie wcieli się w węgiersko-amerykańskiego fizyka Edwarda Tellera, silnie zaangażowanego w Projekt Manhattan, znanego jest jako ojciec bomby wodorowej. Według informacji Malek wystąpi jako inny naukowiec, ale nie ujawniono na ten temat żadnych konkretów.

"Oppenheimer": kiedy premiera nowego filmu Nolana?

Scenariusz nadchodzącej produkcji powstał na podstawie nagrodzonej nagrodą Pulitzera książki "American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer" autorstwa Kaia Birda i Martina J. Sherwina. Premiera filmu "Oppenheimer" została zaplanowana na 21 lipca 2023 roku.

RadioZET.pl/Deadline

loader